Acer Nitro 5 AN515-58 servis sonrası hoparlör ses vermiyor

eaglesix

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar kasım ayinda yine burada baslik acip kiyas ve tavsiyeler sonrasi aldigim ve dogru dürüst kullanmadigim Nitro 5 AN515-58 model bilgisayarim var. Left 4 death 2 oynarken 30 dakika gibi bir sürede GPU 100 dereceyi gecince bir anormallik var diye dusunup servise basvurdum, incelemeye almislar bir sorun yok, o islemci ve ekran kartinin cektigi watt nedeniyle 100 derece normal dediler. (2010 yilına ait bir oyun icin bu beni cok tatmin etmese de diyecek bir seyim de yok açıkçası). Bir de BIOS guncellemesi yapip bilgisayari geri gonderdiler fakat sol hoparlorden hiç ses gelmiyor. Driver indirdim tekrardan fakat duzelmedi. Sebep ne olabilir? Ne yapilabilinir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar kasım ayinda yine burada baslik acip kiyas ve tavsiyeler sonrasi aldigim ve dogru dürüst kullanmadigim Nitro 5 AN515-58 model bilgisayarim var. Left 4 death 2 oynarken 30 dakika gibi bir sürede GPU 100 dereceyi gecince bir anormallik var diye dusunup servise basvurdum, incelemeye almislar bir sorun yok, o islemci ve ekran kartinin cektigi watt nedeniyle 100 derece normal dediler. (2010 yilına ait bir oyun icin bu beni cok tatmin etmese de diyecek bir seyim de yok açıkçası). Bir de BIOS guncellemesi yapip bilgisayari geri gonderdiler fakat sol hoparlorden hiç ses gelmiyor. Driver indirdim tekrardan fakat duzelmedi. Sebep ne olabilir? Ne yapilabilinir?
Tekrar servise yolla. Size gönderdim ama bana tekrar böyle yolladınız de. Acaba kim sana acer nitro 5'i önerdi merak ettim. Ucuz diye saçma saçma soğutmaya sahip hiç kullamadığı ve kullanmayacağı laptop'ları insanlar birbirlerine öneriyor.

Sebebi donanimsal bir sorun yapabilecegin bir sey yok. Bu seride sikinti var bundan dolayi iade etmistim. Ses karti veya suruculeri uyumsuz calisiyor laptopun. Ama seninkininde %100 donanimsal sorun var. Bendeki laptop max 76 derecede calisiyoedu rdr 2 de. Sende %100 sikintili. Olmadi tuketici hakem heyetine basvuracaksin tamir etmemekte israr ediyorlarsa.

Tekrar servise yolla. Size gönderdim ama bana tekrar böyle yolladınız de. Acaba kim sana acer nitro 5'i önerdi merak ettim. Ucuz diye saçma saçma soğutmaya sahip hiç kullamadığı ve kullanmayacağı laptop'ları insanlar birbirlerine öneriyor.
Sogutmasi en iyi laptoplardan birisi bence. Sogutmada sikinti yok fakat donanimsal acidan cok ciddi sikintilara sahip cihaz. Ozellikle yeni serileri.

Sebebi donanimsal bir sorun yapabilecegin bir sey yok. Bu seride sikinti var bundan dolayi iade etmistim. Ses karti veya suruculeri uyumsuz calisiyor laptopun. Ama seninkininde %100 donanimsal sorun var. Bendeki laptop max 76 derecede calisiyoedu rdr 2 de. Sende %100 sikintili. Olmadi tuketici hakem heyetine basvuracaksin tamir etmemekte israr ediyorlarsa.

Sogutmasi en iyi laptoplardan birisi bence. Sogutmada sikinti yok fakat donanimsal acidan cok ciddi sikintilara sahip cihaz. Ozellikle yeni serileri.
Soğutma donanımsal sorun değil mi? Soğutma yazılımsal olamayacağına göre. HP ve ASUS al geç. Ne serviste ne de cihazda sorun yaşamayım diyorsan ASUS al geç.

Soğutma donanımsal sorun değil mi? Soğutma yazılımsal olamayacağına göre. HP ve ASUS al geç. Ne serviste ne de cihazda sorun yaşamayım diyorsan ASUS al geç.
Yanlis anladin beni. Acer nitro serisi genel olarak serin calisiyor.

Konu sahibinin laptopunun sorunlu oldugunu belirttim ve onerisini verdim yukarida.

Burada baslik acmistim hocam, baya da bir yorum okuyup karar vermistim acikcasi, geçtiğimiz ekim ayinda 30k gibi bir bedele aldim hatta

Acer'in soğutması ortalama üstüdür en iyi soğutmaya sahip markalardan birisi kendileri zaten. 515 58 modelinde kronik soğutma sorunu var.
Katilmiyorum o seri en serin calisan. Ilk defa RDR 2 oynarken elimi yakmayan hatta hic isi hissetmeyen bir laptop gordum. Ama iste kronik ses sorunlari var bu seride benimde bozuktu iade ettim gecen hafta tekrar alcam ayni seriden buyuk ihtimal. Veya 4050 modelini. Ayrica sessiz modda oynuyordum bu arada kasma donma olmadan 8 GB RAM le inanilmaz.

Katilmiyorum o seri en serin calisan. Ilk defa RDR 2 oynarken elimi yakmayan hatta hic isi hissetmeyen bir laptop gordum. Ama site kronik ses sorunlari var bu seride benimde bozuktu iade ettim gecen hafta tekrar alcam ayni seriden buyuk ihtimal. Veya 4050 modelini. Ayrica sessiz modda oynuyordum bu arada kasma donma olmadan 8 GB RAM le inanilmaz.
Bende 515 58 modelini kullanıyorum performans modunda 100 derece normal modunda 92 derece kısıtlı çalışıyor model, soğutucu ile bu değerler 83 seviyelerine gerilese bile bu modelin ne zaman konusu açılsa bir ısınma sorunu bende modelin genel bir sıkıntısı olduğu kanısına vardım doğrusu. Ama Acer'in ortalama üstü bir soğutmaya sahip olduğu zaten bilinir, benimde diğer modellerini kullanma şansım oldu ve soğutmaları mükemmeldi.

Bende 515 58 modelini kullanıyorum performans modunda 100 derece normal modunda 92 derece kısıtlı çalışıyor model, soğutucu ile bu değerler 83 seviyelerine gerilese bile bu modelin ne zaman konusu açılsa bir ısınma sorunu bende modelin genel bir sıkıntısı olduğu kanısına vardım doğrusu. Ama Acer'in ortalama üstü bir soğutmaya sahip olduğu zaten bilinir, benim de diğer modellerini kullanma şansım oldu ve soğutmaları mükemmeldi.

Bendeki model RTX 3050 12500H. Bir tek ben yasamadim bu isinma sorununu herhalde. Hatta RDR 2 oynarken NitroSense ile kontrol ediyordum GPU 75-76 CPU Max 89. Bunlarin en iyi tarafi ise klavye buz gibiydi. Sessiz mode tavsiye ederim. Performans acip bos fazla enerji tuketmenin ve konfor kaybetmenin geregi yok bence.

Cok ozledim iade parasi yatsin geri alirim belki aynisindan.

Dosya Ekleri

• 20230821_120404.jpg
    20230821_120404.jpg
    110,2 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı