Acer Nitro 5 AN515-58 servis sonrası hoparlör ses vermiyor

eaglesix

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar kasım ayinda yine burada baslik acip kiyas ve tavsiyeler sonrasi aldigim ve dogru dürüst kullanmadigim Nitro 5 AN515-58 model bilgisayarim var. Left 4 death 2 oynarken 30 dakika gibi bir sürede GPU 100 dereceyi gecince bir anormallik var diye dusunup servise basvurdum, incelemeye almislar bir sorun yok, o islemci ve ekran kartinin cektigi watt nedeniyle 100 derece normal dediler. (2010 yilına ait bir oyun icin bu beni cok tatmin etmese de diyecek bir seyim de yok açıkçası). Bir de BIOS guncellemesi yapip bilgisayari geri gonderdiler fakat sol hoparlorden hiç ses gelmiyor. Driver indirdim tekrardan fakat duzelmedi. Sebep ne olabilir? Ne yapilabilinir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendeki model RTX 3050 12500H. Bir tek ben yasamadim bu isinma sorununu herhalde. Hatta RDR 2 oynarken NitroSense ile kontrol ediyordum GPU 75-76 CPU Max 89. Bunlarin en iyi tarafi ise klavye buz gibiydi. Sessiz mode tavsiye ederim. Performans acip bos fazla enerji tuketmenin ve konfor kaybetmenin geregi yok bence.

Cok ozledim iade parasi yatsin geri alirim belki aynisindan.
Aynı modeli kullanıyorum 3050 95w ve 12500h modeli aynı şekilde. Bilmiyorum sizin gibi arada bu sorunu yaşamayanlar var sanırım ama bende bu ısınma problemi var ama.

Son olarak Asus tuf dash rtx 3060 modelide var kardesimde yaniyordu klavye. Oyun oynatiyordu ama rahatsiz ediyordu cidden.

Aynı modeli kullanıyorum 3050 95w ve 12500h modeli aynı şekilde. Bilmiyorum sizin gibi arada bu sorunu yaşamayanlar var sanırım ama bende bu ısınma problemi var ama.
BIOS guncelledin mi? Windows crackli surumse sil yeniden kur.

Son olarak Asus tuf dash rtx 3060 modelide var kardesimde yaniyordu klavye. Oyun oynatiyordu ama rahatsiz ediyordu cidden.

BIOS guncelledin mi? Windows crackli surumse sil yeniden kur.
Windows satın aldım baya para bıraktık. BIOS en güncel hali zaten garantide güncelletmiştim kendimde kontrol ettim zaten. Sıcaklık benim için sorun değil soğutucu sağolsun 85 üstünü görmüyorum artık.

Windows satın aldım baya para bıraktık. BIOS en güncel hali zaten garantide güncelletmiştim kendimde kontrol ettim zaten. Sıcaklık benim için sorun değil soğutucu sağolsun 85 üstünü görmüyorum artık.
Bu arada siz DTX ultrayi kurabildiniz mi? Ben iade etmistim donanim arizali diye. Cunku kuramiyordum.

Tabiki surucusu var zaten sitesinde. Ozellikelrinde de yaziyor. Serviside aradim sordum teyit ettirdim. Donanim haber forumunda kuranlar var.
Link atar mısınız kontrol edeyim.
1693169817389.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı