Acer Nitro 5 AN515-58 Witcher 3'teki değerler normal mi?

tahmeren

Hectopat
Selam. Laptop özellikleri i5 12500H, RTX 3050 Ti 95W ve 8 GB RAM var ama bazı sorunlarım var.

1- Witcher 3'te yüksek ayarlar DLSS kapalı GPU2 kullanımı yüzde 20-30'larda ve 50-60 FPS alıyorum YT'deki videolarda GPU2 kullanımı çok yüksek RAM'le mi alakası var yoksa ne ile alakası var?

2- işlemcim Witcher'da 90-95 derecelerde bu normal midir?

GPU2 dediğin harici GPU yani 3050 Ti ise çok düşük, GPU1 kullanımı kaçlarda? İşlemcin sıcak çalışıyor, undervolt yapmanı veya soğutucu kullanmanı tavsiye ederim.

Selam. Laptop özellikleri i5 12500H, RTX 3050 Ti 95W ve 8 GB RAM var ama bazı sorunlarım var.

1- Witcher 3'te yüksek ayarlar DLSS kapalı GPU2 kullanımı yüzde 20-30'larda ve 50-60 FPS alıyorum YT'deki videolarda GPU2 kullanımı çok yüksek RAM'le mi alakası var yoksa ne ile alakası var?

2- işlemcim Witcher'da 90-95 derecelerde bu normal midir?

8 GB RAM yetersiz darboğaz yiyorsun +8 RAM eklersen sorunun çözülür.

Günümüz sistemlerinde 8 GB RAM fazlasıyla yetersiz, onu ilk önce 16 GB'a yükseltin.
RTX 3050 ve RAM'in yetersizliğini düşünürsek, yüksek ayarlarda 50-60 FPS çok da garip değil açıkçası.
Dediğim gibi, o RAM'in ilk önce 16 GB'a yükseltilmesi lazım.

Kusura bakmayın dün yazım kurallarından dolayı ban yemişim yazamadım.
Ram alsam sorun çözülür mü çünkü garip şekilde fortnite falan çok kasıyor
Bir de biosu falan güncelemem mi lazım ekran kartı driverlar güncel ama anlamadım

Kusura bakmayın dün yazım kurallarından dolayı ban yemişim yazamadım.
RAM alsam sorun çözülür mü çünkü garip şekilde Fortnite falan çok kasıyor.
Bir de BIOS'u falan güncellemem mi lazım ekran kartı driverlar güncel ama anlamadım.

Önceliğiniz RAM olsun, ondan sonra kasmalar devam ederse (ki sanmıyorum) diğer çözümleri deneriz. Bu arada cevaplaya basmadan önce düzelt seçeneğine basarak çoğu yazım yanlışından kurtulursunuz :).

Yeni konular

Geri
Yukarı