Acer Nitro 5 AN515 Laptop Alınır mı?

BigBoss1

Decapat
Merhaba dostlar. Ben 1 hafta içerisinde bir laptop alacağım. Bu laptop hem oyun için hem de okul da bilişim alanında işlerimi görecek. Apex Legends, BF 5 gibi oyunlar oynayacağım. Cihazda birkaç haftadır araştırıyorum. Aradığım fiyat aralığında bulduğum en güzel ürün. Nasıl değerlendirirsiniz ya da aynı özelliklere hatta daha iyi özelliklere önerebileceğiniz aynı fiyatta bir ürün var mı? Bu cihazı nasıl değerlendirirsiniz? Almalı mıyım? Memnun kalır mıyım?

Acer Nitro5 An515 İ7 9750h 8gb 512gb Gtx1660tı 15.6" Nh.q5bey.002 - n11.com

Acer çöp VB yorumlar yerine düzgün yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için alacaksanız bence MSI alın. Acer ile ileride ısınma sorunları olabilir.
Yani MSI bu özelliklerde ürünler için çok yüksek fiyatlar istiyor. Benim bütçem en fazla 8000 TL. 1660 Ti 8000 TL içinde başka bir laptop bulunmuyor ne kadar ısınma sorunu yaşarım ki hani hergün her saat oyun oynayacağım bir PC değil. Okulda bilişim alanında kullanacağım Web tasarım ve tatillerde vb mekanlarda oyun oynayacağım.
Oyun için alacaksanız bence MSI alın. Acer ile ileride ısınma sorunları olabilir.
O yüzden hani toplasak oynadığım gün de 4 5 saat oynarım en fazla.
Yani ısınma hiç sorun değil. 1660 Ti 9750H'da ısınsın yani :D Çok fazla kullanımlar olmayacağı için ana bilgisayar gibi oy üzden sorun olmaz siz ne düşünüyorsunuz ?

yani msi bu özelliklerde ürünler için çok yüksek fiyatlar istiyor benim bütçem en fazla 8000 tl 1660 ti lı 8000 tl içinde başka bir laptop bulunmuyor ne kadar ısınma sorunu yaşarım ki hani hergün her saat oyun oynayacağım bir pc değil okulda bilişim alanında kullanacağım web tasarım ve tatillerde vb mekanlarda oyun oynayacağım

oyüzden hani toplasak oynadığım gün de 4 5 saat oynarım en fazla

yani ısınma hiç sorun değil 1660 ti 9750h da ısınsın yani :D çok fazla kullanımlar olmayacağı için ana bilgisayar gibi oyüzden sorun olmaz siz ne düşünüyorsunuz ?
Kullanacağınız ortam çok sıcak olacaksa sıkıntı olabilir ama yok ben çok sıcak ortamda oynamam derseniz ve bir yere kadar dayanırım derseniz alın.

Kullanacağınız ortam çok sıcak olacaksa sıkıntı olabilir ama yok ben çok sıcak ortamda oynamam derseniz ve bir yere kadar dayanırım derseniz alın.
Yani 9750h çok ısınan bir işlemci değil ki nasıl bir ısı değerinden bahsediyoruz ? Bu model daha yeni satışa çıktı. Eski değil 1660 Ti'lı yeni bir model yani.
Oynayacağım alan otel odasının içi normal ev ortamı kliması olan biryer. Ev ortamında oynayacağım yani. İnternetten birçok test baktım hiçbir ısınma yok. Gayet mükemmel. Neden ısınır gibi bir yorumunuz var ?

Ben dün aldım. Benchmark testlerinde yarım saat çalıştırdım, işlemci 85, ekran kartı 75 derecede sabit kaldı. Bir saniyeliğine max 95 ve 85 dereceleri gördüğü de oldu. Ama ortalamaları 85 ve 75 di. Fan sesi var fakat kulak tırmalayacak rahatsız edecek düzeyde değil. Kasanın üzerinden sadece orta kısımda sıcaklık hissediliyor. Klavye aydınlatmasını kapatınca biraz daha düşüyor. Ben harici klavye ile kullanacağım ama kendi klavyesini kullanacak olanları rahatsız edecek düzeyde bir sıcaklık yok. Sağ üst tarafta arkada iki, sağ yanda da bir hava tahliyesi var. Macun değiştirme fikrimden şimdilik vazgeçtim.

Beğendiğim tarafları bezel sağ sol çok ince, üst köşeler 90 derece değil bence hoş görünüyor. Isı sorununu nasıl çözerim diye düşünüyordum, gerek kalmadı. ips panel evet 60hz fakat renkler tn panele göre çok daha gerçekçi ve canlı. Küçük bir incelik kutusunun içinden sata bağlantılı ssd ve disk bağlamak istenirse diye anakarta bağlanacak aparatı ve vidalarını koymuşlar. Harddiskte 7gb yer ayrılmış windows driverları ve uygulamalar için. Ben sildim tek parça 512 yaptım.

Elimdeki flashla windows kuramadım, microsoftun sitesinden yeni iso dosyasını indirip rufusla gpt olarak yazdırınca kurulum yapabildim. Bu arada biosa girince şifre belirlemeden ayar değiştiremiyorsunuz aklınızda olsun.

Gece overwatch ve guildwars 2 indi. Bu akşam eve döndüğümde oyunlarda nasıl olacak bakalım.

Eksileri; panel keşke 144hz olsaydı. Birde şarj soketinin konumu sağ ortaya konumlandırılmış. Şarj kablosunu arkaya doğru uzatınca fandan çıkan hava kablonun üzerinden geçmek zorunda kalıyor. Bir stand üzerinde kullanılırsa sorun kalmaz.

Yani 9750H çok ısınan bir işlemci değil ki nasıl bir sıcaklık değerinden bahsediyoruz? Bu model daha yeni satışa çıktı. Eski değil 1660 Ti'lı yeni bir model yani.

Oynayacağım alan otel odasının içi normal ev ortamı kliması olan bir yer. Ev ortamında oynayacağım yani. İnternetten birçok test baktım hiçbir ısınma yok. Gayet mükemmel. Neden ısınır gibi bir yorumunuz var?

Bu arkadaşlar biraz Acer düşmanı bana kalırsa Acer'i rahatlıkla alabilirsin.

Geri
Yukarı