Acer Nitro 5 AN515 vs ASUS TUF A15

Bütçe
30000
Bende Nitro 5 RTX 3060 kullanıyorum. Ekran paneli parlaklık olarak zayif kalıyor. Bence cihazın en büyük sorunu fan sesi ve batarya süresi. Bırakın oyun oynamayı masaüstünde boştayken bile 80 90 dereceleri bulabiliyor. Ben alirken Acer'da fiyat olarak rakibi yoktu. Şu an Monster T7 ASUS TUF gibi secenekler var. Ben 4050 tavsiye ederim. Videolarda gördüğüm kadarıyla 3060la kafa kafaya, hatta bazı oyunlarda daha iyi.

4050 3070'e yetişemez hocam, 3060'a yetişebiliyor. Daha o model hakkında da kesin bilgi yok TDP'si vs hakkında.

Çok haklısınız ben de baktım biraz durum sizin dediğiniz gibi teşekkür ederim.

Satın aldım hocam bilgisayar teşekkür ederim.

Bende Nitro 5 RTX 3060 kullanıyorum. Ekran paneli parlaklık olarak zayif kalıyor. Bence cihazın en büyük sorunu fan sesi ve batarya süresi. Bırakın oyun oynamayı masaüstünde boştayken bile 80 90 dereceleri bulabiliyor. Ben alirken Acer'da fiyat olarak rakibi yoktu. Şu an Monster T7 ASUS TUF gibi secenekler var. Ben 4050 tavsiye ederim. Videolarda gördüğüm kadarıyla 3060la kafa kafaya, hatta bazı oyunlarda daha iyi.

3070'li aldım yeni Nitro kasa umarım üzmez ASUS TUF'un bazı kasalarında da ısınma problemi vardı 3070 bulmuşken aldım garajonlinea sorduğumda sağ olsunlar hemen dönüş yapıp 3070 stoku bize özel Acer'i arayıp doğrulayabilirsiniz dedi.

Son düzenleme:
Acer geldi mi, nasıl memnun musun? @Çağrı Demirkıran

Geldi Son of Forest, Valorant, CS:GO, DotA 2 gibi oyunlarda deneme şansım oldu öncelikle işlemci yüksek sıcaklıkta çalışıyor Valorant 400+, CS:GO 450+ FPS alıyorum tabii alıştığım ayarlar olan 4:3 ayarlarda buna ek Son of Forest'ta optimizasyon sorunları olduğu için FPS düşüktü ama diğer oyunlarda hiç drop vb. sorunlar yaşamadım sesi de gayet yeterli, DTS programını kurunca ses tatminkar seviyeye geldi. Şu anlık üzmedi beni işlemcinin sıcak çalışması düşündürdü biraz hep otoda kullandığım için olabilir. Fanları en yükseğe verince 7500RPM'e kadar çıkıyor kulaklık takmadan oynamak imkansız o şekilde. Aklıma gelenler bunlar sorunuz olursa yanıtlarım MUX Switch olması büyük nimet.

Geldi Son of Forest, Valorant, CS:GO, DotA 2 gibi oyunlarda deneme şansım oldu öncelikle işlemci yüksek sıcaklıkta çalışıyor Valorant 400+, CS:GO 450+ FPS alıyorum tabii alıştığım ayarlar olan 4:3 ayarlarda buna ek Son of Forest'ta optimizasyon sorunları olduğu için FPS düşüktü ama diğer oyunlarda hiç drop vb. sorunlar yaşamadım sesi de gayet yeterli, DTS programını kurunca ses tatminkar seviyeye geldi. Şu anlık üzmedi beni işlemcinin sıcak çalışması düşündürdü biraz hep otoda kullandığım için olabilir. Fanları en yükseğe verince 7500RPM'e kadar çıkıyor kulaklık takmadan oynamak imkansız o şekilde. Aklıma gelenler bunlar sorunuz olursa yanıtlarım MUX Switch olması büyük nimet.
Hocam ben de bu bütçelerde cihaz bakıyorum. Aklımda legion 5 beyaz olan versiyonu vardı. Fakat rtx 3070 de cezbediyor. Sizce hangisini alayım sizde arada kalmıştınız herhalde. Bu arada ekran kalitesi benim için önemli. Siz nitronun ekranını nasıl buldunuz. Pek iç açıcı durmuyor panel özellikleri.

Hocam ben de bu bütçelerde cihaz bakıyorum. Aklımda Legion 5 beyaz olan versiyonu vardı. Fakat RTX 3070 de cezbediyor. Sizce hangisini alayım sizde arada kalmıştınız herhalde. Bu arada ekran kalitesi benim için önemli. Siz Nitro'nun ekranını nasıl buldunuz. Pek iç açıcı durmuyor panel özellikleri.

Panel olarak Lenovo çok üst düzey ben çok rahatsız olmadım açıkçası genelde rekabetçi oyunlar tercih ettiğim için bence ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih etmeniz daha iyi olur.

Panel olarak Lenovo çok üst düzey ben çok rahatsız olmadım açıkçası genelde rekabetçi oyunlar tercih ettiğim için bence ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih etmeniz daha iyi olur.
Anladım teşekkürler. Peki adaptörünün büyük olması taşıma zorluğu dışında başka bir negatif etki mi yaratıyor? O yüzden vazgeçtim demişsiniz de.

Yeni konular

Geri
Yukarı