Acer Nitro 5 AN517-55-5663 işlemci, ekran kartı testi ve değerlendirme

NycX

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Laptopu alalı 5 gün oldu. Kendi değerlendirmemi, AIDA64 ve FurMark testlerini aşağıda paylaşıyorum hem bilgili arkadaşlar değerlendirebilmesi hem bu laptop yeni alacak arkadaşlara yardımcı olması açısından kendi yapmış olduğum testleri paylaşıyorum.

Kendi deneyimlerim:
Ekran beni oldukça memnun etti diyebilirim. 17.3 inch ve 144Hz olması benim gibi oyun oynayanlar için büyük nimet diyebilirim, bunun haricinde kontrastı bir tık düşük gibi ama yine de görüntü kalitesinden memnunum diyebilirim. Ben herhangi bir ghosting görmedim ekranda ışık sızması yok denilecek kadar az seviyede var. Tasarım konusu göreceli ancak ben ürünü çok beğenerek aldım klavye ve ışıklandırması çok hoş 2*8GB RAM ile geldi toplam 16 GB bunlar haricinde laptopta çok fazla hava deliği mevcut laptop inceleme konusunda uzman olmadığım için bu konu hakkında yorum yapmayacağım yorumlarda arkadaşlar değerlendirirse daha iyi olur.

AIDA64 işlemci testini 10 dakika yaptım, FurMark ekran kartı testini 20dk yaptım. Sonuçlar ektedir.

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    42,8 KB · Görüntüleme: 87
  • stabilitytest2.png
    stabilitytest2.png
    44,4 KB · Görüntüleme: 75
  • furmark20dktestsonuc1.png
    furmark20dktestsonuc1.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 68
Hocam öncelikle hayırlı olsun, işlemci için cinebech R23 testi yapabilirseniz yaparken de HWMonitor'den de değerleri göstererek atabilirseniz yorum yapabilirim benimki ile kıyaslayarak. Işık sızması karanlık ortamda nasıl, herhangi bir ölü piksel testinden siyah rengi tam ekranda atma şansınız var mı karanlık ortamda iken?

Merhaba hocam öncelikle hayırlı olsun. Rica etsem panelin adına bakıp söyleyebilir misiniz? Panel adına bakmak için aygıt yöneticisine girip monitörler kısmının solundaki işarete tıklayınca genel pnp monitör açılıyor ona sağ tıklayıp özelliklere basınca açılan pencereden ayrıntılar kısmına girip aygıt açıklamasına basarsanız bir çok seçenek çıkar karşınıza oradan donanım kimliğine basıp bakabilirsiniz.

Bu aralar yoğunluktan laptop hiç açamadım açar açmaz soylediginiz testleri yapıp konuyu güncelleyeceğim.

@NycX merhaba sizdeki laptopun aynısını bende aldım ama aygurt yöneticisinde Thunderbolt 4 gözükmemekte sizin aygırt yöneticisinde USB4 diye mi gözüküyor yoksa Thunderbolt 4 diye mi gözüküyor.

Geri
Yukarı