Acer Nitro 5 AN517-55-5663 alınır mı?

Arkadaşlar cihaz şu anda elimde, kurulumlarını yapıyorum ama boşta bile böyle ses çıkarıyorsa oyunda napıyorsunuz merak ettim.
Tasarımı aşırı güzel bu arada. Büyük klavye tam Türkçe.

Günlük kullanımda veya boşta benimki çok sessiz çalışıyor o anlık açmış olabilir. Varsayılan modda iken de ses yok performansa alınca ses çok oluyor fakat soğutmasına değiyor, sıcaklıklara bakınca anlayacaksın demek istediğimi. Fanları oto'da, modu oyun oynarken performansa alabilirsin yoksa varsayılanda kullan.

Galiba likit metal sürülmesi gereken başka bir cihaz. Ama fiyatına göre bayağı iyi yalan yok.

Hocam fanlar çok hızlı dönüyor eyvallah da soğutması harbi iyi 17.3 olmasının da etkisi var. Likit metallik bir durum yok yani fanlar performans modunda böyle tasarlanmış.

Son düzenleme:
Günlük kullanımda veya boşta benimki çok sessiz çalışıyor o anlık açmış olabilir. Varsayılan modda iken de ses yok performansa alınca ses çok oluyor fakat soğutmasına değiyor, sıcaklıklara bakınca anlayacaksın demek istediğimi. Fanları Oto'da, modu oyun oynarken performansa alabilirsin yoksa varsayılanda kullan.

Hocam fanlar çok hızlı dönüyor eyvallah da soğutması harbi iyi 17.3 olmasının da etkisi var. Likit metallik bir durum yok yani fanlar performans modunda böyle tasarlanmış.

Hocam likit metal sürülürse daha iyi ısı iletiminden dolayı fanların çok hızlı dönmesine gerek kalmaz onu demeye çalışmıştım. Zaten likit metali sürmekte bir şey yok bir damla sık, paketin içinden çıkan kulak çubuğuyla her tarafa yay sonra çiplerin yanına elektrik bandı çek bitti. Normal macun sürer gibi.

Günlük kullanımda veya boşta benimki çok sessiz çalışıyor o anlık açmış olabilir. Varsayılan modda iken de ses yok performansa alınca ses çok oluyor fakat soğutmasına değiyor, sıcaklıklara bakınca anlayacaksın demek istediğimi. Fanları oto'da, modu oyun oynarken performansa alabilirsin yoksa varsayılanda kullan.

Hocam merhabalar kutu içeriğinden ne çıktığını hatırlıyor musunuz? Bilgisayar adaptör ve belgeler dışında bir şey yoktu ama videolardan izlediğim kadarıyla ssd aparatı vs de çıkıyor görünüyor sizde de çıktı mı acaba

Hocam merhaba kutu içeriğinden ne çıktığını hatırlıyor musunuz? Bilgisayar adaptör ve belgeler dışında bir şey yoktu ama videolardan izlediğim kadarıyla SSD aparatı vs de çıkıyor görünüyor sizde de çıktı mı acaba?

Bana ulaşanda üründede çıkmadı.

Hocam merhaba kutu içeriğinden ne çıktığını hatırlıyor musunuz? Bilgisayar adaptör ve belgeler dışında bir şey yoktu ama videolardan izlediğim kadarıyla SSD aparatı vs de çıkıyor görünüyor sizde de çıktı mı acaba?

Bende de çıkmadı hocam. Sizin kutunun ayrıtlarında renk atması olmuş mu hocam benimki az soyulmuş geldi de. Bir de karanlık ortamda ışık sızması durumu var mı?
@kazee aynı şekilde hocam siz de bakabilir misiniz?

selamlar, 2 haftadır aktif kullanıyorum bu modeli.
benim de almadan önceki tek soru işaretim paneldi. Amazon'dan aldığım için en kötü memnun olmazsam iade ederim diye aldım. fakat renkler, renk doygunluğu, derinlik, parlaklık gayet tatmin edici.

rdr2, cyberpunk 2077, assassin's creed, pubg gibi oyunlarda en yüksek grafik seviyelerinde kendi ekranından oynadım. performans olarak hiç bir sorun yaşamadım.

Bu modelin bana göre 2 soru işareti var.
1- Fan sesi. normal gündelik kullanımda hiç bir rahatsızlık vermiyor. Photoshop, illustrator gibi tasarım programlarında (render değil) hiç bir problemi yok. Fakat, yukarıda bahsettiğim oyunlarda açılır açılmaz bir başlıyor ki sanırsınız uçak kalkıyor :) ama tabi buna bağlı olarak da ısınma problemi neredeyse yok kadar az. en yüksek seviyelerde oyunlarda max 85-90 dereceleri gördüm (hem cpu hem gpu için)
Fan ses konusuna da çözümüm kulaklıkla oynamak. bulunduğunuz oda da hatta yan oda da bu fan sesinden rahatsız olacak birileri yoksa sorun yok :)

2- Dahili hoparlörü. Ses seviyesi ciddi anlamda az. Kulaklığı çıkartıp oyun oynarken, Son sesi açsam bile Fan sesinin önüne geçemiyor. ya da Fanlar devrede değilken müzik film açsam son ses olarak açsam bile bana mısın demiyor. (tabi ki idare ediyor ama son seste rahatsız etmesi gerekirken etmiyor) Bununla ilgili biraz araştırdım Dtx driver indirip yükledim fakat onu da tam anlayamadım etkisini. daha derin incelemedim. Tabi bunu da basit bir BT Hoparlör veya kulaklıkla çözülebilecek bir şey.

Farklı aklınıza takılabilecek sorularımız veya bu modelle ilgili önerileriniz varsa buradan yazarsanız hep beraber bilgilenmiş, öğrenmiş oluruz. Teşekkürler :)

Geri
Yukarı