Acer Nitro 5 AN517-55-5663 alınır mı?

Cihazı bir kaç gündür kullanıyorum. Genel olarak memnunum 17 ekranda oyun oynaması güzel. Performansı gayet tatmin edici. Pubg, gta 5 oynuyorum yüksek ayarlarda ve performans oldukça iyi. Ancak fan sesi eğer performansa alırsanız katlanacak gibi değil. Varsayılan modda kulakla idare ediyorsunuz. Performans modda +10 fps farkediyor ama ses var. Ses demişken yukarıda arkadaş bahsetmiş laptop un sesi kesinlikle yetersiz. Driver mevzusunu ben de yaptım ancak çok çok sz farketti halen yetersiz sesi. Ben altına bir de stand aldım bu şekilde kullanıyorum oldukça memnunum. Alanlara tavsiye ederim. Asus tufla arasında kalmıştım ancak bu laptop büyük ekran çif kanal ramli ve intel 12. Nesil işlemci beni cezbetti fiyatına göre.

Dosya Ekleri

• IMG_0922.jpeg
    IMG_0922.jpeg
    114,8 KB · Görüntüleme: 100
selamlar, 2 haftadır aktif kullanıyorum bu modeli.
benim de almadan önceki tek soru işaretim paneldi. Amazon'dan aldığım için en kötü memnun olmazsam iade ederim diye aldım. fakat renkler, renk doygunluğu, derinlik, parlaklık gayet tatmin edici.

rdr2, cyberpunk 2077, assassin's creed, pubg gibi oyunlarda en yüksek grafik seviyelerinde kendi ekranından oynadım. performans olarak hiç bir sorun yaşamadım.

Bu modelin bana göre 2 soru işareti var.
1- Fan sesi. normal gündelik kullanımda hiç bir rahatsızlık vermiyor. Photoshop, illustrator gibi tasarım programlarında (render değil) hiç bir problemi yok. Fakat, yukarıda bahsettiğim oyunlarda açılır açılmaz bir başlıyor ki sanırsınız uçak kalkıyor :) ama tabi buna bağlı olarak da ısınma problemi neredeyse yok kadar az. en yüksek seviyelerde oyunlarda max 85-90 dereceleri gördüm (hem cpu hem gpu için)
Fan ses konusuna da çözümüm kulaklıkla oynamak. bulunduğunuz oda da hatta yan oda da bu fan sesinden rahatsız olacak birileri yoksa sorun yok :)

2- Dahili hoparlörü. Ses seviyesi ciddi anlamda az. Kulaklığı çıkartıp oyun oynarken, Son sesi açsam bile Fan sesinin önüne geçemiyor. ya da Fanlar devrede değilken müzik film açsam son ses olarak açsam bile bana mısın demiyor. (tabi ki idare ediyor ama son seste rahatsız etmesi gerekirken etmiyor) Bununla ilgili biraz araştırdım Dtx driver indirip yükledim fakat onu da tam anlayamadım etkisini. daha derin incelemedim. Tabi bunu da basit bir BT Hoparlör veya kulaklıkla çözülebilecek bir şey.

Farklı aklınıza takılabilecek sorularımız veya bu modelle ilgili önerileriniz varsa buradan yazarsanız hep beraber bilgilenmiş, öğrenmiş oluruz. Teşekkürler :)
Kesinlikle katılıyorum tüm yorumlara benim beklentim de bu kadar yüksek değildi. Fan sesini manuel olarak da ayarlayabildiğimiz için çok sorun etmedim lakin ses seviyesi az. Ancak orada da şunu söyleyebilirim herhangi bir 7.1 kulaklık, bt kulaklık vs taktığım zaman masaüstünde alamadığım performansı alıyorum. Benim sıkıntım sesten ziyade batarya süresi ile alakalı taş çatlasa 2 saat kullanabiliyorum muhtemelen 17.3'ten dolayı su gibi içiyor bataryayı ama siz de nasıl bu durum?

Yalnız oyun konusunda çok deneyemedim sizden oyun sırasında pil ve nitro sense bölümünde yaptığınız ayarlamaları ve mux switch aktif etmek için ne yapmak gerekir paylaşırsanız çok sevinirim iyi günler.(Ekran kartı driver güncel)

Cihazı bir kaç gündür kullanıyorum. Genel olarak memnunum 17 ekranda oyun oynaması güzel. Performansı gayet tatmin edici. Pubg, gta 5 oynuyorum yüksek ayarlarda ve performans oldukça iyi. Ancak fan sesi eğer performansa alırsanız katlanacak gibi değil. Varsayılan modda kulakla idare ediyorsunuz. Performans modda +10 fps farkediyor ama ses var. Ses demişken yukarıda arkadaş bahsetmiş laptop un sesi kesinlikle yetersiz. Driver mevzusunu ben de yaptım ancak çok çok sz farketti halen yetersiz sesi. Ben altına bir de stand aldım bu şekilde kullanıyorum oldukça memnunum. Alanlara tavsiye ederim. Asus tufla arasında kalmıştım ancak bu laptop büyük ekran çif kanal ramli ve intel 12. Nesil işlemci beni cezbetti fiyatına göre.
sizden de ricam oyun sırasında pil nitro sense, mux switch aktifliği vsde yaptığınız ayarlamaları paylaşırsanız çok sevinirim.(Ekran kartı driver güncel) Dün cs go denedim fps sürekli 150-300 arasında oynayıp durdu anlam veremedim.

Son düzenleme:
Kesinlikle katılıyorum tüm yorumlara benim beklentim de bu kadar yüksek değildi. Fan sesini manuel olarak da ayarlayabildiğimiz için çok sorun etmedim lakin ses seviyesi az. Ancak orada da şunu söyleyebilirim herhangi bir 7.1 kulaklık, bt kulaklık vs taktığım zaman masaüstünde alamadığım performansı alıyorum. Benim sıkıntım sesten ziyade batarya süresi ile alakalı taş çatlasa 2 saat kullanabiliyorum muhtemelen 17.3'ten dolayı su gibi içiyor bataryayı ama siz de nasıl bu durum?

Yalnız oyun konusunda çok deneyemedim sizden oyun sırasında pil ve nitro sense bölümünde yaptığınız ayarlamaları ve mux switch aktif etmek için ne yapmak gerekir paylaşırsanız çok sevinirim iyi günler.(Ekran kartı driver güncel)

sizden de ricam oyun sırasında pil nitro sense, mux switch aktifliği vsde yaptığınız ayarlamaları paylaşırsanız çok sevinirim.(Ekran kartı driver güncel) Dün cs go denedim fps sürekli 150-300 arasında oynayıp durdu anlam veremedim.
Ben her zaman adaptör takılı iken oynuyorum. Ayrık gpu açık konumda. Fanlar oto, varsayılan mod.

Bende de çıkmadı hocam. Sizin kutunun ayrıtlarında renk atması olmuş mu hocam benimki az soyulmuş geldi de. Bir de karanlık ortamda ışık sızması durumu var mı?
@kazee aynı şekilde hocam siz de bakabilir misiniz?

Hocam ben iade ettim. O sese katlanılmaz. Zaten kardeşime almıştım. Ben kendim Omen kullanıyorum ve aralarında ses ve soğutma olarak dünyalar kadar fark var.

Düzeltme yapmak istiyorum. Driver güncelledikten sonra cihazın ses seviyesi belirgin şekilde yükseldi.

Hangi driverları kurdunuz sırasıyla paylaşabilir misiniz hocam
Bir de BIOS güncellemesine gerek var mı ilk aldığım gibi kullanıyorum siz yaptınız mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı