Acer Nitro 5 anakart yanığı nedeniyle THH'ye başvurmak

ferhatr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Acer Nitro 5 bilgisayarım 1 sene kullanımdan sonra anakarti arıza yapti. Garantiden bana sıvı teması var diyerek 5700 TL anakart değişim ücreti istediler 4.500 TL'ye aldığım bilgisayar için :) Ve ben notebookun yanında su bile içmeyen birisiydim bana fotoğrafları yollayacaklarini söyledikleri halde herhangi bir fotoğraf yollamadilar. Kısacası sorum şu tüketici hakem heyetine bu konuda başvursam sonuç çıkar mı?

Bence başvuru yapın. Sonuçlanması biraz uzun sürebilir.

Arkadaşlar, bana raporları göndereceğiz dedikleri halde rapor bile gelmedi 2 aydir. Ve bu iş gerçekten çok saçma bictikleri fiyat bu garanti ne için var ? Ama sağolun umarım bir sonuç çıkar uzun sürse bile arkasında duracağım insanların parasını hiçe sayıyorlar.
E-devlet üzerinden başvurabilirsiniz :
Kaymakamlıktan başvurmakla buradan başvurmak arasında bir fark olmaz değil mi ?

Hakem heyeti hiçbir şeye bakmıyor açıkçası. Ben verdiğim siparişim 3-4 hafta gelmediği için başvurup iade istedim. Başvurduktan 5-6 gün sonra bana başka bir kargo firması ile gönderdiler ürünü. Bana hakem heyetinden cevapsa 3 ay sonra geldi. Yani ne ürünü zamanında alabildim ne iade alabildim ne de adam akıllı bir sonuç alabildim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bana raporları göndereceğiz dedikleri halde rapor bile gelmedi 2 aydir. Ve bu iş gerçekten çok saçma bictikleri fiyat bu garanti ne için var ? Ama sağolun umarım bir sonuç çıkar uzun sürse bile arkasında duracağım insanların parasını hiçe sayıyorlar.

Kaymakamlıktan başvurmakla buradan başvurmak arasında bir fark olmaz değil mi ?
Fark yok hocam. Ben Monster notebookum için e-devletten başvurmuştum.

Hakem heyeti hiçbir s*ke bakmıyor açıkçası. Ben verdiğim siparişim 3-4 hafta gelmediği için başvurup iade istedim. Başvurduktan 5-6 gün sonra bana başka bir kargo firması ile gönderdiler ürünü. Bana hakem heyetinden cevapsa 3 ay sonra geldi. Yani ne ürünü zamanında alabildim ne iade alabildim ne de adam akıllı bir sonuç alabildim.
Benim tecrübemde yaklaşık 1 ay içinde Monster'a tebligat gitmişti hatta ben de başvurduğumu iletmiştim onlara. Bunu dedikten sonra hızlıca iade yaptılar. Tebligat, ödemeden daha sonra gittiği için bir de gidip (E-Devlet'ten olmuyor maalesef) THH başvurumu iptal etmek durumunda kalmıştım. Konuma, durumunuza ve yoğunluğa göre değişiyor herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı