Hakem heyetine ölü piksel nedeniyle başvurmak

SoqukCay

Centipat
Arkadaşlar ölü piksel olduğu için 1.5 aylık telefonumu ayıplı mal olarak iade edecektim fakat iade olmadığını servisin onarım kararı verdiğini söyledi şayet kanuna göre iade hakkımda var. Iade almıyorlar THH ye nasıl başvurabilirim?

Arkadaşım sen kendi ilindeki bir hakem heyetine gidip orda başvurunu yapacaksın.Ayrıca ben de telefonu mu ölü piksel nedeniyle yolladım iade etmediler ama sonra tüketici hakları hakem heyetine başvurdum ve karar çıktı telefonu mu yeni bir telefonla değiştirdiler

e-Devlet üstünden başvuru yapacaksın.

1. Para iadesi,
  2. Ürünün değişimi,
  3. Ürünün tamiri.
Olmak üzere hakkın var. Haliyle başvur.
Bunlardan istediğimi kullanmakta özgürüm dimi normalde? Servise iade diye verdim onarım yapıcaz dedi
İ
Arkadaşım sen kendi ilindeki bir hakem heyetine gidip orda başvurunu yapacaksın.Ayrıca ben de telefonu mu ölü piksel nedeniyle yolladım iade etmediler ama sonra tüketici hakları hakem heyetine başvurdum ve karar çıktı telefonu mu yeni bir telefonla değiştirdiler
İade alabiliyormuyuz heyetten ve farklı bir telefonlamı değiştiler seninkini

Aldığın zaman var olan bir problemse 1.5 aydır neden getirmediğini öne sürecekler. Değişim kararı baya zor çıkar ama yine de uğraşın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı