Acer Nitro 5 ani sıcaklık dalgalanmaları

Fidias

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I3 12100f
Asus dual rtx 2060 oc
...
Öncelikle Herkese merhaba, yaklaşık bir ay önce Acer Nitro 5 dizüstü bilgisayar aldım. Başlarda wicher 3 gibi oyunlarda dahi 74-75 dereceyi geçmiyordu. Ancak şu an 86 derecelere çıkıyor. Tabi bu çıkışlar anlık oluyor. Yine de ben bu durumdan rahatsız oldum çünkü son dönemde yaşanan bir şey bu. Aklıma Havaların ısinmasi geldi ama yine de evim soğuktur genelde pek ihtimal vermiyorum. Virüs desen ESET ile kaç defa taradım. Bişey çıkmadı. Yani neredeyse eminim bilgisayarda yanlış olan bir şey var gibi... Tabi 85-86 derecelere anlık olarak çıkıyor belki bir saniye kadar ya duruyor ya durmuyor. Bilgisayarın özellikleri ise şunlar; Ryzen 7 3750H GTX 1650, 8 GB RAM
Kısaca toparlamak gerekirse bu işlemci bu sıcaklıklara ulaşması normal midir? Ve bir de uzun kullanımda 120 FPS veren cihaz yaklaşık 6 saatin sonunda aynı oyunda 50-90 arası dalgalı FPS değerleri vermeye başlıyor. Bunlar normal olan şeyler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunlu bir model. Termal macun bakımınızı yapın Yaz ayındayız sıcaklık değerleri fazla olabilir dert etmeyin çok. Garantiye de yollayabilirsiniz.

Bende yaz aylarında olduğumuz için böyle yapıyor diye düşünüyorum. Güncelleştirmeleri yapmadım birkaç yerde hatalı oldukları yazıyordu. Benim anlamadığım niye böyle birden sıcaklık değerlerinde dalgalanmalar olduğu.

Geri
Yukarı