Acer Nitro 5 CS:GO ve LoL'de düşük FPS

TyphooN0

Kilopat
Daha fazla  
Linkteki Acer Nitro 5 NH.Q7PEY.001 i5 10300H ve GTX 1660 Ti bilgisayar counter-Strike global Offensive'de orta yüksek ayarlarda 55 60 FPS, League of Legends'de ise yüksek ayarlarda 100 120 FPS civarı performans veriyor. Witcher 3 gibi grafik ağırlıklı oyunlarda olması gerektiği seviyede akıcılık sağlıyor. Oyun harici ekran kartında çalışıyor yani GTX 1660 Ti'da. Denediğim çözümler;
-Denetim masası pil seçeneklerinden yüksek performansa alındı.
-NVIDIA denetim masasından öncelikli olarak kullanılan kart 1660 Ti seçildi ve yüksek performansa alındı.
-Pilde değil şarjda kullanılıyor.
-CS:GO başlangıç seçeneklerine -threads 8 komutu eklendi.
-Arka planda hiçbir uygulama açık değil.
-Driverlar güncel, hatta NVIDIA driveri kaldırılıp tekrar son sürüm kuruldu.

Sorunun RAM kaynaklı olabileceğini düşünüyorum RAM tek slot 16 GB ancak bu kadar fark normal değil gibi. Benzer özellikte PC'ler ortalama 200 300 FPS civarı alıyor.

Linkteki Acer Nitro 5 NH.Q7PEY.001 i5 10300h ve GTX 1660 Ti bilgisayar Counter-Strike global Offensive'de orta yüksek ayarlarda 55 60 FPS, League of Legends'de ise yüksek ayarlarda 100 120 FPS civarı performans veriyor. Witcher 3 gibi grafik ağırlıklı oyunlarda olması gerektiği seviyede akıcılık sağlıyor. Oyun harici ekran kartında çalışıyor yani GTX 1660 Ti'da. Denediğim çözümler;
-Denetim masası pil seçeneklerinden yüksek performansa alındı.
-Nvıdıa denetim masasından öncelikli olarak kullanılan kart 1660 Ti seçildi ve yüksek performansa alındı.
-Pilde değil şarjda kullanılıyor.
-CS:GO başlangıç seçeneklerine -threads 8 komutu eklendi.
-Arka planda hiçbir uygulama açık değil.
-Driverlar güncel, hatta NVIDIA driveri kaldırılıp tekrar son sürüm kuruldu.

Sorunun RAM kaynaklı olabileceğini düşünüyorum RAM tek slot 16 GB ancak bu kadar fark normal değil gibi. Benzer özellikte PC'ler ortalama 200 300 FPS civarı alıyor.

Acer Nitro 5 de aynı sorunu bende yaşıyorum Valorant'ta 130 FPS LoL'de 100.

Yeni konular

Geri
Yukarı