Acer Nitro 5 düşük FPS

SarcasticMister

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar. acer-nitro-5-intel-core-i5-10300h-16gb-512gb-ssd-gtx1650ti özellikteki Nitro 5 LoL de orta ayarlarda yüksek performans modunda 150-160 FPS'lere çıkıp takım savşalarında 70 FPS'e kadar düşüyor. CPU sıcaklığı ise 91 derece. Denge modunda ise sıcaklık 75-85 arası ama FPS savaşlarda 60'lara düşüyor. Bilgisayarı 3 gün önce aldım sizce sorun nedir? İade etmeli miyim?

NVIDIA GeForce Experience üzerinden whisper mode açık ise onu kapat derim. O mod sessiz çalışsın diye FPS'den kısıyor. En güncel sürücü problemli. 456.71 no lu sürücüyü kullanıyorum tavsiye üzerine. Ayrıca RAM tek kanal olması sıkıntı. Alabiliyorsan bir 16 GB daha al.

Son düzenleme:
Tek kanal RAM ve Mux Switch sorunundan başı ağrıyanlar derneğine hoş geldin. Sorun dediğim gibi tek kanal RAM ve Mux Switch. Yapacak bir şey yok.
Sizce iade edeyim mi? hiç anlamıyorum bu donanımlardan. İade edersem alacağım ürün : Lenovo.
tek fark lenovo 120 hz acer 144 ve işlemciler.

Sizce iade edeyim mi? hiç anlamıyorum bu donanımlardan. İade edersem alacağım ürün : Lenovo.
tek fark lenovo 120 hz acer 144 ve işlemciler.
Bence iadeye gerek yok, ileride çift kanal RAM yaparsın sorunun bir kısmı çözülür. Bu arada LOL oynarken işlemci 91 derece mi oluyor?

evet
Bence iadeye gerek yok, ileride çift kanal RAM yaparsın sorunun bir kısmı çözülür. Bu arada LOL oynarken işlemci 91 derece mi oluyor?
evet. 80-91 arası gidip geliyor . yüksek ayarlarda 90- 120 arası fps aldım şimdi. yine de yeterli değil diye düşünüyorum diğer laptoplar ile karşılaştırdığımızda

evet

evet. 80-91 arası gidip geliyor . yüksek ayarlarda 90- 120 arası fps aldım şimdi. yine de yeterli değil diye düşünüyorum diğer laptoplar ile karşılaştırdığımızda
LOL'de o işlemci sıcaklığı fazla bu arada. Ben Predator ile LOL'de 64/68 arası alıyorum işlemci tarafından.

Yeni konular

Geri
Yukarı