Çözüldü Acer Nitro 5, Fan sürtüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmet412

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Acer Nitro 5 model Laptop kullanıyorum. Cihazın Nitro Sense yazılımı üzerinden fanları maksimum seviyeye çıkardığımda ya da laptop fanları kendisi hızlandırdığında fanlar sürtüyormuş gibi bir ses çıkmaya başlıyor. Eskiden yoktu. Sizce ne yapmalıyım? Cihazın fan bölümünü dışardan temizledim ama sonuç aynı.
Edit: Şunu da ekleyeyim yazılımı üzerinden öncelikle CPU fan hızını düşürüp GPU fanlarını fulledim ve o ses çıkmadı. Ama tam tersini yapınca ses yine çıktı. Muhtemelen CPU Fanlarında bir sorun var.

Hocam format vs atmışlar mıydı bir de hangi şehirden nasıl gönderdiniz bende de aynı sorun var. Nasıl bir yol izlediniz? Şimdiden teşekkürler.
Nerede oturuyordunuz? Kargo şirketi nasıldı?
İlk olarak Acer müşteri hizmetlerini aradım. Bana UPS kargo ile ücretsiz gönderim yapabileceğim bir kod verdiler. Ardından Tekirdağ'dan kargoyu gönderdim. Cihaz İstanbul Ümraniye'deki Acer servisine 1 günde gitti. Cihazı Pazartesi göndermiştim salı günü cihaz ellerindeydi yani. Sonra diğer hafta salı günü cihazın durumunu öğrenmek için aradım ve bana onarımın tamamlandığını fanların değiştiğini ve klavyenin değiştiğini söylediler. Halbuki klavye ile ilgili bir sorunum yoktu. Neyse gün içinde kargolanacağını söylediler ve öyle de oldu. Kargolandıktan sonra ertesi gün cihaz sağ sağlim elime ulaşmıştı. Bu arada hiçbir ücret ödemedim. Sorusu olan varsa sorabilir. (Ayrıca cihaza format atılmamıştı.)

Cihazın garanti dışı kalmasındansa sürecin uzaması daha iyi bir seçenek diye düşünüyorum. Ama bu tip işlere hakimseniz ve ileriki zamanlarda garantiye ihtiyaç duyacağınızı düşünmüyorsanız kendiniz de bir çözüm üretebilirsiniz.

Rica ederim iyi forumlar.

Arka kapağın açılmasıyla garanti arasındaki ilişliyi anlamadım Acer de öyle bir şey yok diye biliyorum vidalar etiketli değil.

Arka kapağın açılmasıyla garanti arasındaki ilişliyi anlamadım Acer de öyle bir şey yok diye biliyorum vidalar etiketli değil.
Maalesef Acer kendi servisi dışında yapılan en ufak bir işlemde bile cihazı garanti dışı bırakıyor, fakat kendi başına RAM takıp sonra garantiye gönderen ve sorun çıkmayan tanıdıklarım da var.

Maalesef Acer kendi servisi dışında yapılan en ufak bir işlemde bile cihazı garanti dışı bırakıyor, fakat kendi başına RAM takıp sonra garantiye gönderen ve sorun çıkmayan tanıdıklarım da var.

Evet ben de garanti kağıdımı inceledim de öyle yazıyormuş. CPU fanımdan cızırtı geliyor ama ne yapacağımı bilemedim bilgisayar 6 aylık.

Yeni konular

Geri
Yukarı