Çözüldü Acer Nitro 5 fanlar durmadan çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

0Emre

Hectopat
Acer Nitro 5 kullanıyorum. Fanlarım sıcaklık değerim normal olmasına rağmen durmadan çalışıyor. Sıcaklığım ortalama 45-55 derece. Driverlarımı kurmuşum, arkada sistemi yoran bir şey çalışmıyor, Windows güncellemelerini yaptım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamam şimdi buldum. Fanı Max al, 35 derecenin altına düşsün, sonra otomatiğe al, 5 sn sonra kapanıyor. Yani 35-37 derece ve altında duruyor.
39 derece ve üzerinde geri çalışıyor.
MSI afterburnerdan deneyebilirsiniz.
Afterburner ile sanırım ayarlanmıyor yada ben beceremedim.
Nitro Sense güncellemeyi deneyin, bende grafik kartı hiç yüke girmiyor görünüyordu, güncelleyince düzeldi.
Zaten güncel.
fanları şuanda manuel kontrol ediyorsun ve en düşük hıza ayarladın . oto seçeneğine tıkla ve sisteme bırak ayarı
Fanları zaten normalde otomatikte kullanıyorum.
Zaten kapattım bir işe yaramadı açıkta olsa kapalıda olsa aynı hızda dönüyor.

Tamam şimdi buldum. Fanı Max al, 35 derecenin altına düşsün, sonra otomatiğe al, 5 sn sonra kapanıyor. Yani 35-37 derece ve altında duruyor.
39 derece ve üzerinde geri çalışıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba, bunun kolay bir yolu yok mu? Örneğin HP Victus'larda fanlar çok geç çalışıyor diyorlar, genelde sessiz oluyor ama Nitro'da 35'e kadar da fan çalışmaz ya. Bu fanın çalışma eğrisi gibi bir şey olmalı Monster'daki gibi. Ya da biz yapabilir miyiz?

Geri
Yukarı