Acer Nitro 5 FPS düşüşü ve ısınma

Ra s

Hectopat
Yer
Ashina Castle
Daha fazla  
Acer Nitro 5 laptopum var. Çok sık olmasa da işlemcimde ısınma var ve video izlerken bile anlık FPS düşmesi yiyorum. Girdiğim çoğu oyunda (Apex özellikle) oyundan atıyor ve bir hata vermiyor. Macunları yeniledim ve içini temizledim. 8300H işlemcim GTX 1050 4 GB ekran kartım var ve sürücülerim güncel. İşlemciyi 2.3GHz de çalıştırsam bile droptan kurtulamadım (Max 3.9'a kadar çıkabiliyor). Sıcaklık değerlerim oyun içerisinde 80-90 arası genelde, fanları da maksimumda çalıştırıyorum. Yaklaşık 2 senedir format atmıyorum. Bilgisayara bir formatlasam kendine gelir mi? Nasıl kurtulabilirim bu sorundan? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
80, 90 derece laptop için çok yüksek değil bence, 2 senedir formatta atmıyorsunuz drop yemeniz gayet normal. En güzeli temiz kurulum yapın, sürücüleri el ile güncelleyin.
90 derece yüksektir. Hem de fanları son hızda çalışıyormuş, tozu temizleyip kaliteli bir termal macun sürmesi lazım.
Acer Nitro 5 laptopum var. Çok sık olmasa da işlemcimde ısınma var ve video izlerken bile anlık FPS düşmesi yiyorum. Girdiğim çoğu oyunda (Apex özellikle) oyundan atıyor ve bir hata vermiyor. Macunları yeniledim ve içini temizledim. 8300H işlemcim GTX 1050 4 GB ekran kartım var ve sürücülerim güncel. İşlemciyi 2.3GHz de çalıştırsam bile droptan kurtulamadım (Max 3.9'a kadar çıkabiliyor). Sıcaklık değerlerim oyun içerisinde 80-90 arası genelde, fanları da maksimumda çalıştırıyorum. Yaklaşık 2 senedir format atmıyorum. Bilgisayara bir formatlasam kendine gelir mi? Nasıl kurtulabilirim bu sorundan? Şimdiden teşekkürler.
Hangi termal macunu kullandığınızı söyler misiniz?

Termal macun yenilenmeli, toz temizliği yapılmalı ızgaraların ve fanların. Zamanı gelmiş.
Hocam bunları yaptım zaten.
90 derece yüksektir. Hem de fanları son hızda çalışıyormuş, tozu temizleyip kaliteli bir termal macun sürmesi lazım.

Hangi termal macunu kullandığınızı söyler misiniz?
Cooler master ın bir macununu kullanıyorum.

Hocam bunları yaptım zaten.

Cooler master ın bir macunu kullanıyorum.
Cooler Master kalitelidir, dandik bir termal macun sürmeniz ihtimalinde sormuştum ama kaliteli bir termak macun kullanmışsınız.
O zaman tertemiz bir format deneyin.
Sonra driverları yükleyin, bir de debloat yaptınız mı mis gibi olur.

Acer Nitro 5 laptopum var. Çok sık olmasa da işlemcimde ısınma var ve video izlerken bile anlık FPS düşmesi yiyorum. Girdiğim çoğu oyunda (Apex özellikle) oyundan atıyor ve bir hata vermiyor. Macunları yeniledim ve içini temizledim. 8300h işlemcim GTX 1050 4 GB ekran kartım var ve sürücülerim güncel. İşlemciyi 2.3GHz de çalıştırsam bile droptan kurtulamadım (Max 3.9'a kadar çıkabiliyor). Sıcaklık değerlerim oyun içerisinde 80-90 arası genelde, fanları da maksimumda çalıştırıyorum. Yaklaşık 2 senedir format atmıyorum. Bilgisayara bir formatlasam kendine gelir mi? Nasıl kurtulabilirim bu sorundan? Şimdiden teşekkürler.

1) Malwarebytes veya Kaspersky ile tarama yapın.
2) format atarsanız kendine gelebilir dediğiniz gibi.
3) şöyle bir şey söyleyeyim :D GTX 1050 kullanıyorum bende. Kendi sitesinden (NVIDIA) sürücüleri kurunca bir yavaşlama olmuştu bende, sonra laptopun kendi sitesinden indirdim PC aşırı derecede hızlandı. İsterseniz laptop sitesinden indirip deneyebilirsiniz.

Termal macun yenilenmeli, toz temizliği yapılmalı ızgaraların ve fanların. Zamanı gelmiş.
Süresini belirtmediğin için tekrar belirttim. Soğutucu plakayı düzgün oturtamayınca da ısı tekrar yükselebiliyor. İşlemci ve ekran kartı üzerine tam oturduğundan emin olun.

Cooler Master kalitelidir, dandik bir termal macun sürmeniz ihtimalinde sormuştum ama kaliteli bir termak macun kullanmışsınız.
O zaman tertemiz bir format deneyin.
Sonra driverları yükleyin, bir de debloat yaptınız mı mis gibi olur.
Debloat nedir hocam hiç bir fikrim yok . Formatı sadece sadece kurulu olduğu ssd ye atsam d üzerindeki programları kullanabilir miyim yoksa komple temizlik mi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı