Acer Nitro 5 FPS düşüşü

DİZEL

Femtopat
Daha fazla  
1 ay önce Acer Nitro 5 RTX 3050 R5 6600H laptop aldım. İlk aldığımda GTA 5 120-144 FPS arası veriyordu. Fakat aldıktan 2 hafta sonra 60-90 arası olmaya başladım grafik ayarlarıyla da hiç oynamadım. Sadece GTA 5 değil tüm oyunlarda böyle oldu. Bunun sebebi nedir ve bir çözüm yolu var mıdır?

Kronik ısınma sorunlu bir seri, 1050 Modeline sahibim pişmanlık üstüne pişmanlık bir ürün.

Msı Afterburner aracılığı ile Sıcaklık kullanım ve Frekans değerlerini içeren bir ekran görüntüsü atabilir misin?.

1 ay önce Acer Nitro 5 RTX 3050 R5 6600H laptop aldım. İlk aldığımda GTA 5 120-144 FPS arası veriyordu. Fakat aldıktan 2 hafta sonra 60-90 arası olmaya başladım grafik ayarlarıyla da hiç oynamadım. Sadece GTA 5 değil tüm oyunlarda böyle oldu. Bunun sebebi nedir ve bir çözüm yolu var mıdır?

Sıcaklık değerini kontrol et. Çok fazla ısınıyorsa ısınmadan dolayı olabilir. Sonuçta laptopu ilk kullanmaya başladığında henüz sıcaklar gelmemişti. Şu an havalar bayağı ısındı. Belki fanlar bu sıcak havada laptopu soğutmak için yetersiz kalıyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke böyle bir sistem almışken masaüstü alsaydınız. Laptoplarda oyun oynarken cayır cayır ısınıyor. Bu yüzden performansta düşüyor. Fakat yine de bu kadar büyük bir fps düşüşünün sıcaklıktan kaynaklandığını düşünmüyorum. GTA oynarken GPU sıcaklığınıza bakıp söyleyebilir misiniz?

Keşke böyle bir sistem almışken masaüstü alsaydınız. Laptoplarda oyun oynarken cayır cayır ısınıyor. Bu yüzden performansta düşüyor. Fakat yine de bu kadar büyük bir FPS düşüşünün sıcaklıktan kaynaklandığını düşünmüyorum. GTA oynarken GPU sıcaklığınıza bakıp söyleyebilir misiniz?

Isınmadan dolayı FPS'in 30 altına düşmesi bile yaşanabilir yani ısınmadan dolayı bu kadar düşmesi normal. Hatta bana sorarsanız az bile düşmüş. :D Bu arada her laptop aynı değil. Şu an Monster Tulpar serisi laptop kullanıyorum oyunları cayır cayır açıyor ve çoğu masaüstü PC'den daha az ısınıyor. RDR 2'de ev sıcaktan yanmıyorsa en fazla 60 dereceyi görüyor, ev çok sıcaksa 70 dereceleri görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kronik ısınma sorunlu bir seri, 1050 Modeline sahibim pişmanlık üstüne pişmanlık bir ürün.

Msı Afterburner aracılığı ile Sıcaklık kullanım ve Frekans değerlerini içeren bir ekran görüntüsü atabilir misin?.
2023 model kasasına sahibim 8000rpm alıyor soğutma olarak çok iyi ısınmıyor

Isınmadan dolayı FPS'in 30 altına düşmesi bile yaşanabilir yani ısınmadan dolayı bu kadar düşmesi normal. Hatta bana sorarsanız az bile düşmüş. :D Bu arada her laptop aynı değil. Şu an Monster Tulpar serisi laptop kullanıyorum oyunları cayır cayır açıyor ve çoğu masaüstü PC'den daha az ısınıyor. RDR 2'de ev sıcaktan yanmıyorsa en fazla 60 dereceyi görüyor, ev çok sıcaksa 70 dereceleri görüyor.
Her laptopta aynı sorun yaşanacak diye bir şey yok tabii ki fakat geneli öyle. Benim MSI laptopum vardı her oyunda en az 78-79 dereceyi görüyordu. Sizin laptopun soğutması iyiymiş. Güle güle kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı