Acer Nitro 5 League of Legends FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

pLowstoneK

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
1660ti
İşlemci
10300h
Arkadaşlar düşük FPS sorunu yaşıyormuşum gibi geliyor. Tek belleğim ama her türlü 144 FPS üstü almam gerektiğini düşünüyorum. En kötü drop yememem gerekiyor bence.

League of Legends'te 144 FPS ile başlıyor, fightlarda falan 90 80'e kadar drop yiyorum. 130-120 FPS'den bazen durup dururken çat diye 50'ye saliselik inip donma yaşatıyor. Isınma sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü Max fanda 70 ila 80 arası git gel yapıyor CPU.

Bu modeli kullananlar bana bazı ayarlar verebilirler bilmediğim veya yapmadığım.

Dosya Ekleri

• Screen06.png
    Screen06.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 46
  • Screen07.png
    Screen07.png
    2 MB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar düşük FPS sorunu yaşıyormuşum gibi geliyor. Tek belleğim ama her türlü 144 FPS üstü almam gerektiğini düşünüyorum. En kötü drop yememem gerekiyor bence.

League of Legends'te 144 FPS ile başlıyor, fightlarda falan 90 80'e kadar drop yiyorum. 130-120 FPS'den bazen durup dururken çat diye 50'ye saliselik inip donma yaşatıyor. Isınma sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü Max fanda 70 ila 80 arası git gel yapıyor CPU.

Bu modeli kullananlar bana bazı ayarlar verebilirler bilmediğim veya yapmadığım.
Selamlar.

Hocam LoL'de kartların neredeyse tamamı No Load Throttle yapıyor. Özellikle yeni kartlarda.
Sizin sorununuz biraz bununla alakalı. MSI Afterburner üzerinde sıcaklık,voltaj,kullanım,güç limiti uyarılarını OSD'de göster'e basın. Ekranda No Load yazdığını göreceksiniz. Bu arada başka bir uyarı görürseniz onu da belirtin.

İşlemci frekansınızı kontrol etmiş miydiniz? Throttle oluyor olabilir mi? Sizinle ayar yapmıştık diye hatırlıyorum.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Pek fazla oyun oynayan birisi değilim, yaklaşık 1 sene önce bu laptobu aldım ve Rdr2'de ultra ayarlarda 40-60 bandında fps aldığımı biliyorum. Bazı sitelerde işlemcinin darboğaz yaptığını da söylemişlerdi. LoL'de oyun ilk başladığında 218FPS'e kadar alıyor. Fakat herhangi bir aksiyonda fps 90'lara kadar düşüyor. Servise gönderecektim temizliği için fakat temizlikle alakası olduğunu pek düşünmüyorum. İlk aldıktan 2-3 ay sonra da bu durum gözüme çarpmıştı.

Sistem Özellikleri:

i5-10300H
16GB RAM
GeForce 1650ti
512GB SSD

Selamlar.

Hocam LoL'de kartların neredeyse tamamı No Load Throttle yapıyor. Özellikle yeni kartlarda.
Sizin sorununuz biraz bununla alakalı. MSI Afterburner üzerinde sıcaklık,voltaj,kullanım,güç limiti uyarılarını OSD'de göster'e basın. Ekranda No Load yazdığını göreceksiniz. Bu arada başka bir uyarı görürseniz onu da belirtin.

İşlemci frekansınızı kontrol etmiş miydiniz? Throttle oluyor olabilir mi? Sizinle ayar yapmıştık diye hatırlıyorum.
Evet oluyor no load yazdı. Fakat bu kartla bile fps drop yaşamak zorunda mıyım? ne gibi bir yöntem izlemem gerekiyor sizle bir ara yapmıştık ve hiçbir şekilde işe yaramamıştu UV hocam. Bunun üzene macun yenileyin demiştiniz.

Dosya Ekleri

• Screen06.png
    Screen06.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı