Acer Nitro 5 hataları

ExpertMorder

Centipat
Daha fazla  
Uzatmadan giriyorum konuya:

Laptop bu:

1) Sarjdan %100 ile çıkardım direkt %96 düştü şok oldum bu normal mi? Bu laptopun bataryası berbat diyorlar ondan çok telaş yapmadım. Ama şu anda batarya tasarruf modunda yavaş yavaş azalıyor.

2) Epic Games'den RDR2 arka planda birkaç indirme ve Chrome da dolaşıyorum GPU %7 yükte sıcaklık %48 yükte CPU %2 yükte sıcaklık %51 fanlar normal modda kendi kendine ayarlıyor bilgisayar 8 saattir aralıksız açık güncelleme oyun indirme yapıyorum bu değerler normal mi?

3) Bu çok önemlisi Windows 11 kurdum ardından internetten lisans aldık(100 TL lik) oldu Windows Update 2 tanesi hariç hepsini yaptım geçen ay ki yeni X64 güncellemelerini de aldım ama Insider(Win Defender galiba) bunu ve gene X64 tabanlı başka Update indirmiyor hata veriyor. Hatayı da sorun giderici çözemedi maalesef.

4) Microsoft hesabım ile bilgisayarda oturum açmak istiyorum(şifre ve mail kesinlikle doğru) bilgisayarın parolasini istiyor bilgisayarda parola yok koydum gene de ama bu sefer de başkan hata veriyor olmadi diyor yani. Kullanıcı ekleyerek yapayım dedim orada da Windows 10 bunu desteklemiyor dedi.

Bilgisayar aldim pişman oldum ve canım bayağı sıkkın deneyimli tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum herkese hayırlı iyi akşamlar.

Dediğim kullanıcı hatası bu:

Dediğim hesap hatasıda bu bilgisayar parolası oluşturup doğru girmeme rağmen keyi aldığım yer(Trendyol'dan aldım) Windows 11 sıkıntı var dedi ama güncellemelerin çoğunu aldım ve Win gayet iyi çalışıyor bu noktaları sıkıntılı.

Dosya Ekleri

• IMG-20230221-WA0005.jpeg
    IMG-20230221-WA0005.jpeg
    35,2 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG-20230221-WA0003.jpeg
    IMG-20230221-WA0003.jpeg
    41 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, merhaba.

@ExpertMorder

1) Batarya konusunda evet tatmin edici değil. Çabuk bitiyor. Bunu bilerek aldım, normal karşıladım :)
2) RDR2 konusunda bilgi sahibi değilim.
3) WİN11 Pro kurdum, ptt'de bir satıcıdan 30 liraya satın aldım. Güncellemelerde hiç bir problem yaşamadım. ALDIĞIM WIN11 Sürücülerin driverlarını da acerin web sitesinden tek tek yükledim.
4) microsoft hesabımda ekli, herhangi bir problem yaşamadım. Sistem kurulumunda windowsu yüklerden pin koymuştum. Belki o yüzden bununla karşılaşmamış olabilirim.

Tek beni üzen nokta bilgisayarı aldığımdaki fiyattan şu an ki fiyata düşmüş olması. Dün gece hatta 22,5k 'ya düştü. İnsanlar adına seviniyorum ama kendi adıma üzüldüm. Nasip buymuş diyip geçtim artık.

Hocam, merhaba.

@ExpertMorder

1) Batarya konusunda evet tatmin edici değil. Çabuk bitiyor. Bunu bilerek aldım, normal karşıladım :)
2) RDR2 konusunda bilgi sahibi değilim.
3) WİN11 Pro kurdum, ptt'de bir satıcıdan 30 liraya satın aldım. Güncellemelerde hiç bir problem yaşamadım. ALDIĞIM WIN11 Sürücülerin driverlarını da acerin web sitesinden tek tek yükledim.
4) microsoft hesabımda ekli, herhangi bir problem yaşamadım. Sistem kurulumunda windowsu yüklerden pin koymuştum. Belki o yüzden bununla karşılaşmamış olabilirim.

Tek beni üzen nokta bilgisayarı aldığımdaki fiyattan şu an ki fiyata düşmüş olması. Dün gece hatta 22,5k 'ya düştü. İnsanlar adına seviniyorum ama kendi adıma üzüldüm. Nasip buymuş diyip geçtim artık.

Bataryayı çözdüm gibi en azından şarja takılı değil iken yavaş düşüyor.

Keyle ilgisi olabilir mi ? Bu yaşadığın sorunların ? Bende biosa şifre koydum mecburen ama 1 koydum sadece oda olmadı :/

Bilgisayarcı tek tek yüklemesi paket yaptı yükledi ama çoğunu tekrar kendim yükledim güncelledim birde acer care center güncelleme bölümü çalışıyor mu sende ?

Hocam tekrar kurmadan bilemeyeceğim problemlerinin kaynağını :(

Keyle ilgisi olabilir mi ? Bu yaşadığın sorunların ? Bende biosa şifre koydum mecburen ama 1 koydum sadece oda olmadı :/
olabilir, uygun bir vaktinde gönderdiğim linktende alabilir deneyebilirsin.

Bilgisayarcı tek tek yüklemesi paket yaptı yükledi ama çoğunu tekrar kendim yükledim güncelledim birde acer care center güncelleme bölümü çalışıyor mu sende ?
Acer Care Center güncelleme bölümüne dikkat etmedim. Bir ara kontrol eder, bilgi veririm.

Hocam tekrar kurmadan bilemeyeceğim problemlerinin kaynağını :(

olabilir, uygun bir vaktinde gönderdiğim linktende alabilir deneyebilirsin.

Acer Care Center güncelleme bölümüne dikkat etmedim. Bir ara kontrol eder, bilgi veririm.
Drivar booster ile kalan sürücüleri güncelledim crack yapmadım pro sürümü için key buldum şimdi bu 3ü harici gpuda çalışıyor driver booster ile driverlari güncellemeden önce yoktu. Bunları nasıl intel kendi ekran kartına alabilirim? Gpu boşta kalsın istiyorum böyle durumlarda.

Dosya Ekleri

• 20230222_162853.jpg
    20230222_162853.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 33
Driver Booster'ı önermem. Başka bilgisayarların sürücülerini sırf cihazların ismi aynı diye kuruyor PC'ye sıkıntı çıkıyor.

GPU boşta kalsın istiyorum böyle durumlarda.

NVIDIA Denetim Masası'ndan tercih edilen ekran kartını "Otomatik seç" yaparsanız sorununuz düzelir. Yeniden başlatmayı unutmayın PC'yi

Driver Booster'ı önermem. Başka bilgisayarların sürücülerini sırf cihazların ismi aynı diye kuruyor PC'ye sıkıntı çıkıyor.

NVIDIA Denetim Masası'ndan tercih edilen ekran kartını "otomatik seç" yaparsanız sorununuz düzelir. Yeniden başlatmayı unutmayın PC'yi.

Ya aslında bilgisayar çok iyi oldu ses sürücülerini de güncelledi daha iyi geliyor ses şimdi ekran kartı sıkıntı RDR2 dün rahat rahat açıyordum bugün Driver Booster'dan sonra Intel driver hatası veriyor en güncel 2 tane resmi sitesinde var kurdum olmadı :(

Driver Booster ile sürücüler kurulmadan önce bir geri yükleme noktası oluşturdu ise sistemi geri yükleyin. Geri yükleme noktası yok ise DDU ile Intel IGPU'nun sürücüsünü kaldırın.

Driver Booster ile sürücüler kurulmadan önce bir geri yükleme noktası oluşturdu ise sistemi geri yükleyin. Geri yükleme noktası yok ise DDU ile Intel IGPU'nun sürücüsünü kaldırın.
Hallettim galiba son sürüm intelin kendi sitesinde betada olan versiyonu var mecbur onu indirdim oldu. Hata vermiyor artık. Normal kullanımda da attık 3060 pasif.

Birkaç sorum daha olacak galiba yine yeni başlık açmam gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı