Acer Nitro 5 i5 10300H 1650 Ti Şarjda Oyun Oynarken Kasıyor

ilkerkck1

Decapat
Daha fazla  
Normal laptoplar şarjdayken daha iyi çalışır. Benim laptop şarja takınca ısınıyor fanlar devir yükseltiyor ve özellikle FIFA 21 de kasma oluyor (diğer oyunlarda daha az). Pilde kullandığımda gayet akıcı oynayabiliyorum. Bu arada güç seçenekleri de, Nitro sense de yüksek performans modunda. Laptop birkaç günlük i5 10300h 1650 Ti 16 GB tek modul RAM bulunmakta. Bilen varsa çözümünü, yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasma derken anlık FPS düşüşü mü yoksa stabil düşük FPS mi alıyorsunuz ? Sıcaklıklar ne durumda, somut veri paylaşın ?

Bende Lenovo bir laptop var. Güç seçeneği olarak performans moduna aldığım zaman gerçekten fanlar aşırı çalışmaya başlıyor ve sıcaklık daha da yüksek oluyor. Windows güç seçeneği olarak "Ultimate Performance" ve bilgisayarın kendi yazılımında default olan moda getirir misin? Bir de öyle denemeni tavsiye ederim.

Kasma derken anlık FPS düşüşü mü yoksa stabil düşük FPS mi alıyorsunuz ? Sıcaklıklar ne durumda, somut veri paylaşın ?
Stabil düşük fps. fişe takılıyken fifa 21 de ısı 60 65 civarı geziyor pilde bu ısı 50 civarlarında. Diğer AAA oyunlarda bunun %15 daha fazlası kısaca sıcaklık sorunu değil. Anladığım kadarıyla fişteyken voltaj yükseltiyor ama tam tersi fps artması gerekmiyor mu ? pile aldığımda kasma hemen bitiyor.
Bende Lenovo bir laptop var. Güç seçeneği olarak performans moduna aldığım zaman gerçekten fanlar aşırı çalışmaya başlıyor ve sıcaklık daha da yüksek oluyor. Windows güç seçeneği olarak "Ultimate Performance" ve bilgisayarın kendi yazılımında default olan moda getirir misin? Bir de öyle denemeni tavsiye ederim.
Evet yüksek performans modundan çektim bilgisayarı sıcaklık ve fan hızı düşüyor

Acer Nitro Sense ile hem priz hem de pil için güç seçeneği var ikisi de yüksek performans mı ? Ki güç tasarrufunda bile olsa bu dediğiniz kadar fark imkânsız. FPS kısıtı vs. konulmuş olabilir mi ?

Acer Nitro Sense ile hem priz hem de pil için güç seçeneği var ikisi de yüksek performans mı ? Ki güç tasarrufunda bile olsa bu dediğiniz kadar fark imkânsız. FPS kısıtı vs. konulmuş olabilir mi ?
evet ikisi de yüksek performans modunda yine de fark var. 60fps sabit veya sınırsız denedim durum aynı. İntelin ekran kartını kullanma gibi durum söz konusu olabilir mi fifa 21 de ?

evet ikisi de yüksek performans modunda yine de fark var. 60fps sabit veya sınırsız denedim durum aynı. İntelin ekran kartını kullanma gibi durum söz konusu olabilir mi fifa 21 de ?
Hangi grafik ayarlarında ? Windows arama çubuğuna ''Grafik ayarları'' yazın ve FIFA 21.exe'yi yüksek performanslı GTX 1650 Ti ile ayarlayın.

Denedim durum aynı, grafikler yüksekte. Bencmark testlerinde 100+ fps alıyor normal şartlarda.
Siz kaç alıyorsunuz ? Bir yanlış anlaşılma oldu sanırım. Siz olması gerekenden düşük FPS aldığınız için çözüm arıyorsunuz ? Ben anormal FPS düşüklüğü olduğunu anladım ilk mesajlarınızdan.

Sizin sorunun sebebi tek kanal RAM olması. Eğer 60-70 FPS alıyorsanız. Yok 30-40 gibi absürt bir rakamsa başka bir problem vardır. Ani düşüş de yok dediniz zaten. Yani her şey yolunda donanımınıza göre.

hayır öyle olsa farketmezdim zaten, şimdi rivatuner ile izleme ekranını açtım fişe takılıyken ekran kartı tam güçte çalışmıyor (%40-50) ve fps 40 da takılı kalıyordu fişten çektiğimde kullanım %90-100 oldu ve fps akıcılığa yükseldi hatta laptop resmen buz gibi oluyor tamamen saçma bir durum haline geldi.

Geri
Yukarı