i5 10300H 1650 Ti Valorant kasıyor

kaan123pr

Centipat
Daha fazla  
Valorant'ı 2022 de oynadığım zaman FPS'im 120 ile 200 arası gezerdi. Asla 120 altına düşmezdi. Ne olduysa şu an oynadığım zaman maçın başlarında 140 da geziyor sonra ise 90 ile 120 arasında gezmeye başlıyor. Arada 80 ne kadar düşüyor. Bu neden oluyor olabilir. Çözümünü bilen varsa yazabilir mi? Sistemim GTX 1650 Ti, i5 10300H, 8 GB RAM.

Termal macun değiştirme gibi şeyler duymuştum 3 yıldır değiştirmiyorum değiştirmek gerekir mi?

3 yıl olduğundan bahsetmişsiniz. Özellikle sonuç olarak laptop kullanıyorsunuz masaüstüne göre haliyle daha çok FPS ve ısınma sorunu ortaya çıkar. 6 ayda Max senede bir defa değiştirilmeli. Kullanılan termal macuna dikkat edin. Ayrıca bataryayı çıkarmadan ve statik elektriği almadan işlem yapmayın. Vidaların yerlerine göre ayırın yalama yaparsınız yoksa. Yazılımla olacak iş değil. Cihaz donanımsal olarak problemli şuanda.

Hocam siz onu bunu bırakın da PC yanacak bağırıyor aşağıdan önce onu bir halledin sonra konuşak. Benim sıcaktan ekran kartım yandı söyleyim şakası olmaz bu işin o da 4 senelik laptoptu.
Yaşım küçüktü bilmiyordum termal macun falan.

3 yıl olduğundan bahsetmişsiniz. Özellikle sonuç olarak laptop kullanıyorsunuz masaüstüne göre haliyle daha çok FPS ve ısınma sorunu ortaya çıkar. 6 ayda Max senede bir defa değiştirilmeli. Kullanılan termal macuna dikkat edin. Ayrıca bataryayı çıkarmadan ve statik elektriği almadan işlem yapmayın. Vidaların yerlerine göre ayırın yalama yaparsınız yoksa. Yazılımla olacak iş değil. Cihaz donanımsal olarak problemli şu anda.

Tamam teşekkürler bir bilgisayarcıya yaptırırım termal macunun kalitesi filan önelimi yoksa hepsi aynımı.

Tamam teşekkürler bir bilgisayarcıya yaptırırım termal macunun kalitesi filan önelimi yoksa hepsi aynımı.

Aynı değil. Mümkünse thermal marka kullanın modellere de dikkat etmek gerekir. Elinizden hiç gelmiyorsa tabii bilgisayarcıya tanıdığa bırakmak daha iyi olur. Aslında zor bir şey değil ama riske atmayın o halde.

Önemli de değil de yani benimki Max 30 TL'lik macun.

Aynı değil. Mümkünse thermal marka kullanın modellere de dikkat etmek gerekir. Elinizden hiç gelmiyorsa tabii bilgisayarcıya tanıdığa bırakmak daha iyi olur. Aslında zor bir şey değil ama riske atmayın o halde.

Thermal Grizzly fazla pahalı Arctic alsın.

Geri
Yukarı