Acer Nitro 5 i5 12500H laptopa undervolt yapmak

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-58 RTX 3050ti 16GB Ram 512 GB M2 SSD
Meslek
Öğrenci
Son düzenleme:
Merhaba, Intel 12500H işlemcili laptopuma undervolt yapmak istiyorum ama bildiğiniz gibi voltaj ayarı kilitli. Ben bunu nasıl açacağım ve açtıktan sonra nasıl bir ayar yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Laptopum bu. ACER Nitro 5 Intel Core i5-12500H 8GB 512GB SSD 4GB RTX3050Ti DOS 15.6

@LinusTechTips hocam yardımcı olabilir misin bir şekilde halletmem lazım çok kararsız kaldım.
Bu laptopa UV gerek yok aslinda, eger 95W ve ustune cikip 97 derece olmasindan rahatsiz isen NitroSense uzerinden Dengeli moda al cihazi. Ayrica 12. Nesilde kilit acilmiyor diye biliyorum.
@Xevanior Yardimci olacaktir. Kendisinden ogrendim :)

Isinmasi normal o cihazin. Sonucta 105W kadar cekebiliyor. NitroSense'den dengeli moda al. Kendine limit koyacaktir bilgisayar.

105W mu 63W anca çektirebildim laptopa bir de şey soracağım o ayarları yaptıktan sonra turn on a mı basmak gerekiyor.

Saveledikten sonra yani.

105W mu 63W anca çektirebildim laptopa bir de şey soracağım o ayarları yaptıktan sonra turn on a mı basmak gerekiyor.

Saveledikten sonra yani.
Evet. Turn On basip save. 12500H ile 105W 99-97 derece gormustu bir arkadas. Tabii macunu degistirmisti orasi ayri bir mesele.

Evet. Turn on basip save. 12500H ile 105W 99-97 derece gormustu bir arkadas. Tabii macunu degistirmisti orasi ayri bir mesele.

Peki ben boyle bir şey gordum UV yapmıyor ama bu da bayağı bir ısıyı dusuruyor ve FPS'ten fazla kaybetmıyor bana da böyle bir şey yapabılır mıyız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki ben boyle bir şey gordum UV yapmıyor ama bu da bayağı bir ısıyı dusuruyor ve FPS'ten fazla kaybetmıyor bana da böyle bir şey yapabılır mıyız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Link kirik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
12. ve 13. nesil H ibaresi bulunan işlemcilere UV yapılmıyor, voltaj regülatörü yok. İnternette gördüğünüz şeylere inanmayınız, maalesef mümkün değil UV yapmak bu işlemciye.

@LinusTechTips hocamın dediği gibi dengeli veya varsayılan moda alabilirsiniz, daha serin çalışacaktır. Cihaz işlemciye 45W limit koyuyor varsayılan modda.

Yeni konular

Geri
Yukarı