Acer Nitro 5 i5 12500H RTX 4050 düşük oyun performansı

C5huso

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
i5 12500H
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta oncesinde Acer Nitro 5 RTX 4050'li olan laptopu satin aldim (i5 12500H, RTX 4050, 140W).
Fortnite oyununda Ultra ayarlarda 40-70 FPS aliyorum (şarjda) ve ayni zamanda takilma gerceklesiyor. Bu durum normal mi?
Yeni yukledigim Ready or Not oyununu pilde oynarien 130 FPS'lerde seyrediyordum. Şarja takinca FPS yaklasik 150 200 civari oluyor ancak su siralar FPS şarjda olmasima ragmen 130 ve altinda seyrediyor. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
O bilgisayardaki ekran karti watt ı 40 diye biliyorum.

Hayır hocam ne 40'ı en dandik RTX 4050 bile 45 watt HP Victus 15 serisi bile 75 watt kullanıyor tabii 16 serisi 120-140 watt arası ama eski model yani Acer Nitro 5'in de donanıma özen gösterdiğini var sayarsak 40 olamaz imkansız.

İşlemci sıcaklıklarınız ne durumda? Ayrıca pilde oyun oynamayın bence. Çok hızlı öldürür pili.

Hocam laptopta şarja bağlamadan oynarsanız performans kaybı yaşarsınız sanırım masaüstü kullanıyorsunuz.

Merhaba arkadaşlar. 1 hafta oncesinde Acer Nitro 5 RTX 4050'li olan laptopu satin aldim (i5 12500H, RTX 4050, 140W).
Fortnite oyununda Ultra ayarlarda 40-70 FPS aliyorum (şarjda) ve ayni zamanda takilma gerceklesiyor. Bu durum normal mi?
Yeni yukledigim Ready or Not oyununu pilde oynarien 130 FPS'lerde seyrediyordum. Şarja takinca FPS yaklasik 150 200 civari oluyor ancak su siralar FPS şarjda olmasima ragmen 130 ve altinda seyrediyor. Neden olabilir?

Hocam acaba bir modlarınıza bakar mısınız belki performansdan dengeliye çekmiştir.

Ana cihazım masaüstü de 4050'li dizüstüm de var. Pilde oynamayın dedim hocam şarjda değil.

He pardon hocam sizi yanlış anlamışım 😂 ben pilde takılı oynamayın anladım.

Hayır hocam ne 40'ı en dandik RTX 4050 bile 45 watt HP Victus 15 serisi bile 75 watt kullanıyor tabii 16 serisi 120-140 watt arası ama eski model yani Acer Nitro 5'in de donanıma özen gösterdiğini var sayarsak 40 olamaz imkansız.

Kendinizde kaç watt olduğundan emin değilsiniz gibi PC'den direkt sistem bilgilerinde wattin olduğu yeri SS atsanız daha iyi olur bence.

Arka planda uygulamalardan gereksiz olanlarını kapatmalısınız.
Bunun için Görev Yöneticisi'ni ayrıntılı moda çekip başlangıç bölümüne gidip oradan seçip kapatmalısınız, eminim ki bayağı FPS kazanırsınız.
Bir de oyun açıkken tarayıcı gibi uygulamaları kapatmalısınız.
Mesela benim bilgisayarım sizinkinizden daha kötü ama aynı ayarda Fortnite'da senin FPS gibi alıyorum.
Bunlardan fazlası için bilgisayar optimizasyon videolarını izleyebilirsiniz.

Kendinizde kaç watt olduğundan emin değilsiniz gibi PC'den direkt sistem bilgilerinde wattin olduğu yeri SS atsanız daha iyi olur bence.

Bende Nitro 5 yok ki hocam 95 watt RTX 3050 Ti var HP Victus 16'nın ve eminim Nitro 5'lerin watt değerleri yüskek.

Yeni konular

Geri
Yukarı