Acer Nitro 5 i5 12500H RTX 4050 düşük oyun performansı

Hayır hocam ne 40'ı en dandik RTX 4050 bile 45 watt HP Victus 15 serisi bile 75 watt kullanıyor tabii 16 serisi 120-140 watt arası ama eski model yani Acer Nitro 5'in de donanıma özen gösterdiğini var sayarsak 40 olamaz imkansız.
140w cogu oyundada 60w+ ustu calisiyor

İşlemci sıcaklıklarınız ne durumda? Ayrıca pilde oyun oynamayın bence. Çok hızlı öldürür pili.
90 derecelerde geziyor performans modunda 80 i gecmitor

Hocam laptopta şarja bağlamadan oynarsanız performans kaybı yaşarsınız sanırım masaüstü kullanıyorsunuz.

Hocam acaba bir modlarınıza bakar mısınız belki performansdan dengeliye çekmiştir.
Tamam performans kaybi yasarimsa laptopu ilk aldigim zamanlarda pilde oynarken yaklasik 130 civari fps degerlerindeydim simdi şarjda bile 130 zor aliyorum

Hocam kullanım değerleri nasıl bir söyler misiniz işlemcinin GHz kaç.
İslemci temel frekans 3.10ghz cogu oyunda 3.6 ghz de calisiyor ayrica pil ayarlarinda(windows ayarlafi haric) acer modu devrede(kendisi donanim performansina gore ayarliyor)

Tamam performans kaybi yasarimsa laptopu ilk aldigim zamanlarda pilde oynarken yaklasik 130 civari FPS degerlerindeydim simdi şarjda bile 130 zor aliyorum.

Kullanım değerleri hâlâ aynımı yoksa düşükmü GHz nasıl işlemcinin belki sınırlamıştır kendini.

Tamam performans kaybi yasarimsa laptopu ilk aldigim zamanlarda pilde oynarken yaklasik 130 civari FPS degerlerindeydim simdi şarjda bile 130 zor aliyorum.

İslemci temel frekans 3.10GHz cogu oyunda 3.6 GHz de calisiyor ayrica pil ayarlarinda(Windows ayarlafi haric) Acer modu devrede(kendisi donanim performansina gore ayarliyor)

Hocam ekranınız 144 Hz değil mi acaba ekran hızına göre mi sınırladı oyun sonradan bir şey ekledinizmi korsan oyun indirdinizmi bu FPS düşmeden önce.

Kullanım değerleri hâlâ aynımı yoksa düşükmü GHz nasıl işlemcinin belki sınırlamıştır kendi

Kullanım değerleri hâlâ aynımı yoksa düşükmü GHz nasıl işlemcinin belki sınırlamıştır kendini.

Hocam ekranınız 144 Hz değil mi acaba ekran hızına göre mi sınırladı oyun sonradan bir şey ekledinizmi korsan oyun indirdinizmi bu FPS düşmeden önce.
1. İslemci kendini sinirladigini sanmiyorum sarjim 99 iken pilde 27 fos i gordum ready or notta tamam pilde ama bukadar dusmesini beklemiyorum ilk aldigim zamanlar pilde 130fp civarinsaydi
2. Gta sa uzerinden mta oynuyorum enb mod tarzi seyler kurdum

144hz

Merhaba arkadaşlar. 1 hafta oncesinde Acer Nitro 5 RTX 4050'li olan laptopu satin aldim (i5 12500H, RTX 4050, 140W).
Fortnite oyununda Ultra ayarlarda 40-70 FPS aliyorum (şarjda) ve ayni zamanda takilma gerceklesiyor. Bu durum normal mi?
Yeni yukledigim Ready or Not oyununu pilde oynarien 130 FPS'lerde seyrediyordum. Şarja takinca FPS yaklasik 150 200 civari oluyor ancak su siralar FPS şarjda olmasima ragmen 130 ve altinda seyrediyor. Neden olabilir?

Hocam bende de seninkinin i7 işlemcili RTX3070 ve 150W olanı var Acer Nitro 5. Warzone'dan aldığım en yüksek FPS 50 60. Çözemedim bir türlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı