Acer Nitro 5 için soğutucu önerisi

erysngl

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 Intel i7-12700H işlemci
Nvidia RTX4060 140 Watt Ekran kartı
16 GB 4800Mhz Ram bellek
165Hz/3ms Panel ekran
1TB M2 ssd depolama
RAM
1X16 4800Mhz CL40
Ekran kartı
RTX 4060 8GB 140WAT
Anakart
ADL
İşlemci
I7-12700H
Tabii ki senin kararın ama uzun süre laptop kullandım soğutucuda kullandım bu konuda çok araştırmada yaptım ve soğutucuların hiçbir işe yaramadığını fark ettim. Oluşturacağın bir yükselti neredeyse aynı etkiyi yapacaktır.

Soğutucular en fazla 1 ya da 2 derece fark eder belki oda kesin değil

Acer Nitro 5 i7-12700H işlemcili oyunucu bilgisayarı oyunlarda yükteyken işlemci anlık olarak 92 derecelere çıkabiliyor. Genel olarak 88 - 90 arası çalışıyor. İşlemcinin daha serin çalışması için soğutucu stant almak istiyorum, önerileriniz nelerdir?

Böyle bir stant alsam iş görür mü?
Hocam stant ile alakali degil ama 8-10 fps kaybına razıysanız işlemci gücü kısıtlanarak 15-20 derece fark alabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabii ki senin kararın ama uzun süre laptop kullandım soğutucuda kullandım bu konuda çok araştırmada yaptım ve soğutucuların hiçbir işe yaramadığını fark ettim. Oluşturacağın bir yükselti neredeyse aynı etkiyi yapacaktır.
Hiçbir işe yaramıyor demeyelim de en azından stand gibi kullanılabiliyor, dize veya yatağa, koltuğa koyduğunuzda cayır cayır yanmaz, yükselterek de aynı işlemi yapabilirsiniz evet ama pc fanlarının tozlanmasını da azaltmış oluyorsunuz, soğutucular pc için toz filtresi görevi de görüyor. Sonuçta laptobun altı daha serin olduğu için içeriye de daha serin hava veriyor o da 2-3 derece oynatıyor.

Bu tarz bir ürün iş yapar ama, USB 5V değil kendi adaptörü var ve basınç yapması için köpük kullanmışlar, imkanım olsa DIY tarzı kendime böyle bir şey yapmak aklımdan geçiyordu sonunda birileri yapmış :)

Soğutucu yerine açıp termal macun bakımını vs. yapman daha mantıklı hocam.
Red Alert iyidir ama 3-4 derece için çok mantıklı değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Yorumlarda da 20 derece fark ettirdi diyenler olmuş bence değerlendirilmesi gereken bir ürün. Laptoplar yüksek sıcaklıklarda çalışıyor eyvallah ama yıllar içerisinde kompenentlerde, mosfetlerde arıza çıkartabiliyor, lehimin bir bacağı atsa yeterli, bu yüksek sıcaklıkların etkisiyle oluyor. 30-40 binlik makineler için bence değer.

Yorumlarda da 20 derece fark ettirdi diyenler olmuş bence değerlendirilmesi gereken bir ürün. Laptoplar yüksek sıcaklıklarda çalışıyor eyvallah ama yıllar içerisinde kompenentlerde, mosfetlerde arıza çıkartabiliyor, lehimin bir bacağı atsa yeterli, bu yüksek sıcaklıkların etkisiyle oluyor. 30-40 binlik makineler için bence değer.
Ürün güzelmiş amazondan satın alan kullanıcıların yorumlarını da inceledim biraz pahalı ama parasının hakkını veriyor gibi 93 dercede çalışan Monster cihazi 60 dereceye kadar düşürebildigini yazmışlar, mükemmel bir performans bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı