Acer Nitro 5 ısınıyor

xarresa

Hectopat
Bilgisayarımın özellikleri LoL için gayet yeterli fakat ısınmadan dolayı çok fazla FPS düşmesi oluyor. NitroSense programında yüksek performansa aldığımda direkt 95-97 derecelerine çıkıyor ve fazla ısındığı için FPS düşmesi oluyor. Evde yapabileceğim neler bilmiyorum. Bilgisayarcıya pandemi döneminde götürmek istemiyorum ev durumlarından dolayı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarımın özellikleri LoL için gayet yeterli fakat ısınmadan dolayı çok fazla FPS düşmesi oluyor. NitroSense programında yüksek performansa aldığımda direkt 95-97 derecelerine çıkıyor ve fazla ısındığı için FPS düşmesi oluyor. Evde yapabileceğim neler bilmiyorum. Bilgisayarcıya pandemi döneminde götürmek istemiyorum ev durumlarından dolayı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisayarı ne zaman satın aldınız?
Hiç termal macun değişti mi?

Bilgisayarını ne zaman aldın? Nasıl bir yerde kullanıyorsun? Bunun dışında forumda önceden de aynı sorunu yaşayanlar olmuş underclok önermişler. Bir de sistemin paylaşırsan sevinirim.

Termal macun değişikliği ve genel bir temizlik yap, cihazın altına kitap gibi bir şey koy ki alttan hava akışı kolay sağlansın. O değerler özellikle LOL için çok yüksek. Coolbost özelliği Nitro cihazlarda var mı bilmiyorum ama var ise onu açık kullan.

Bilgisayarı ne zaman satın aldınız?
Hiç termal macun değişti mi?
1 yıl 2 ay civarı oldu ve termal macunu 7 ay önce değiştirdim.
Sistem boştayken kaç derece oluyor? Fan ayarlarınız nedir?

CPU 50-55 GPU 39-47 fanı otomatiğe aldım program kendi ayarlıyor. Oyuna girdiğimde maksimuma alıyorum.
Bilgisayarını ne zaman aldın? Nasıl bir yerde kullanıyorsun? Bunun dışında forumda önceden de aynı sorunu yaşayanlar olmuş underclok önermişler. Bir de sistemin paylaşırsan sevinirim.
1 yıl 2 ay civarı oldu. Çoğunlukla masada kullanıyorum ama yatağa aldığımda oluyor film izlerken.

Termal macun değişikliği ve genel bir temizlik yap, cihazın altına kitap gibi bir şey koy ki alttan hava akışı kolay sağlansın. O değerler özellikle LOL için çok yüksek. Coolbost özelliği Nitro cihazlarda var mı bilmiyorum ama var ise onu açık kullan.

CoolBoost özelliği açık kullanıyorum. Cihazın altında soğutucu var onun da yeterli olduğunu düşündüğüm.

Sistemi ve Nitrosense programını şöyle atayım.

ekrankartı.jpgnitro sense.png

Evet otomatikte ama sadece oyunu açtığımda devreye giriyor zaten.
Hocam belki macundan kaynaklanıyordur,bende de aynı seri laptop var bi sıkıntı yaşamadım csgo ultra da 60 dereceyi geçmiyor,lol de nasıl bilemem.
Hocam belki macundan kaynaklanıyordur,bende de aynı seri laptop var bi sıkıntı yaşamadım csgo ultra da 60 dereceyi geçmiyor,lol de nasıl bilemem.
Macun kalitesi de etkileyebilir bence.

1 yıl 2 aylık bir bilgisayarın macun yüzünden bu kadar yüksek ısılara çıkacağını düşünmüyorum. Kaldı ki 3-4 yıl macun yenilemeyip ilk günkü performansıyla kullanan insanlar bile var. Ben yazılımsal bir problem olduğunu veya soğutucu panelde fiziksel bir hasar olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı