Acer Nitro 5 kapanıyor

kadir öztekin07

Hectopat
Öncelikle kapanma olayının ısı ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum elimde i7 9750H 1660 Ti modeli olan bir Acer Nitro 5 an 515 54 var bugün oyundan çıktıktan 5 dakika sonra yayın izlerken aniden bilgisayar kapandı bazen oluyordu önceleri de fakat buna bir çözüm bulmak istedim. Bazen oyun oynarken de aniden donuyor mecbur Power tuşundan kapat aç yapıyorum. Bir çözüm var mı? Neden olur? Batarya takılı her zaman priz de oynuyorum. Pilim şişer mi? Bataryayı çıkarıp priz de mi oynamalıyım? Lütfen bir çözüm bulmama yardımcı olun.

Sıcaklık ile ilgili olduğunu düşünmediğinizi söylemişsiniz fakat sıcaklıkları kontrol ettiniz mi? Bataryayı çıkarıp prizde oynamak ani elektrik kesintilerinde anakart üzerindeki bileşenlere zarar verebilir, o şekilde kullanmayın.

Sıcaklık ile ilgili olduğunu düşünmediğinizi söylemişsiniz fakat sıcaklıkları kontrol ettiniz mi? Bataryayı çıkarıp prizde oynamak ani elektrik kesintilerinde anakart üzerindeki bileşenlere zarar verebilir, o şekilde kullanmayın.

İşlemci sıcaklığı 96 95 olunca bile kapanmıyordu şimdi olsa olsa maksimum 92 olmuştur die düşünüyorum onun dışında Windows açılırken bazen takılmalar oluyor SSD ile ilgili olabilir mi?

İşlemci sıcaklığı 96 95 olunca bile kapanmıyordu şimdi olsa olsa maksimum 92 olmuştur die düşünüyorum onun dışında Windows açılırken bazen takılmalar oluyor SSD ile ilgili olabilir mi?
Yani sorun diskte de olma ihtimali var. Olay görüntüleyicisinden Sistem kısmını kontrol edin.

Anlamadım olay yöneticisi yazıp açtım ama sonrasında ne yapacağımı bulamadım.
Yani kırmızı ya da sarı renkli bir uyarı mesajı var olup olmadığını kontrol edin diye dedim.
1643497907262.png

Yeni konular

Geri
Yukarı