Acer Nitro 5 Laptop ekranı vs. Harici ekran

Makaleler
1
Acer Nitro 5 AN517-54 Laptopum var. Dün birkaç deneme yapmıştım harici ekranla. Bugün yine HDMI kullanarak ve TV'ye bağlayarak karşılaştırma yaptım. TV/harici ekranda çoğu zaman performans daha kötü ya da aynı.

Laptop ekranındayken, iGPU'da Nvidia 3060 ile birlikte kullanılıyor, TV veya harici ekranda ise Nvidia 3060 tek başına çalışıyor. Normalde arada önemli ölçüde harici ekran lehine performans farkı olması lazım ama yok ve hatta daha bile kötü. Youtube'dan birkaç karşılaştırma izledim. Fark oyununa göre değişiyor ama genelde %5 ile %15 arası. Ama yüksek fark ancak düşük ayarlarda oluşuyor, Ultra ayarlarda çok az. Maalesef ben testleri hep normalde oynadığım ayarlarda yaptım. Dying Light 2'de belki LOW settings seçsem fark daha büyük olacaktı.

Harici ekranda performans düşmesinin nedenide, normal laptop ekranında %99 GPU kullanımı olurken, harici ekranda düşüşler oluyor.

Dying Light 2 tek +performans aldığım oyun. 3FPS ancak :)

Laptop;

laptop.jpg

Harici;
har.jpg

Resident Evil Village; Laptop ekranında kullanım oranı sürekli %99 iken, harici ekranda düşük ve dalgalı. Hali performans düşük;

Adsız.jpg

Ve en kesin sonuç için Superposition Benchmark;

Laptop ekranı;
Superposition_Benchmark_v1.1_10702_1663737070.jpg

harici ekran;

Superposition_Benchmark_v1.1_9443_1664654826.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal monitör kullanırken bu kadar fark olmaz ama TV cidden çok zorluyor ben de şu an harici monitör ile kullanıyorum ama TV'ye bağlayınca öyle böyle bir düşüş olmuyor aşırı büyük oluyor yani performans farkı.

Normal monitör kullanırken bu kadar fark olmaz ama TV cidden çok zorluyor ben de şu an harici monitör ile kullanıyorum ama TV'ye bağlayınca öyle böyle bir düşüş olmuyor aşırı büyük oluyor yani performans farkı.

Düşüş değil artış olması gerekiyor normalde. Sorun artış olmaması.

HDMi kablosu biraz uzun diye olabilir mi acaba? Çok saçma ama?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı