Acer Nitro 5 laptop oyunlarda işlemci 94 derece normal mi?

Btnefe

Centipat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 laptop sahibiyim. Valorant oynarken işlemci sıcaklığı 94 derece ye çıkıyor. Her şey en düşükte çözünürlük 1024x768.Normal mi bence değil gibi?

Acer Nitro 5 laptop sahibiyim. Valorant oynarken işlemci sıcaklığı 94 derece ye çıkıyor. Her şey en düşükte çözünürlük 1024X768.normal mi bence değil gibi?

İşlemci bazlı oyun ve cihaz laptop. Sıcaklığı düşürmek isterseniz FPS'yi 180-200 gibi değerlere sabitleyin derim. Model belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilir arkadaşlar.

Laptoplarda oyundan oyuna sıcaklık pek fark etmiyor. Arkadaşımda ROG STRIX laptop var onda da aynı şekil ayrıca çözünürlüğü çok düşürdüğün için yük işlemciye biniyor haliyle ısınıyor bence laptop için çok da anormal dereceler değil.

İşlemci odaklı bir oyun Valorant ancak bilgisayar yeni ise bu sıcaklıklar çok fazla. Acer'in soğutması pek de iyi değil zaten.

Hocam bende de acer nitro 5 var. Oyunlarda 95 dereceleri görüyordu. iki yıl falan oldu alalı. İçini açtım ve temizledim. Şu an 75-85 derece aralığında geziyor oyunlarda. Eğer temizlemeyeli uzun zaman olduysa aklında bulunsun hocam. Ayrıca termal macunu da değiştirdim, onu da eklemiş olayım.

Geri
Yukarı