Acer Nitro 5 nasıldır?

Dosya Ekleri

• IMG_20210531_133940.jpg
    IMG_20210531_133940.jpg
    165,9 KB · Görüntüleme: 23
AMD işlemciler daha az güç tükettiği için bir tık daha az ısınıyor ama Intel'de de sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Laptopun soğutma sistemi gayet güzel, AMD'li modelinde zamanında termal macun yeniletip bakımını yaptırdığım için gayet de normal sıcaklıklarda kullanıyorum laptopu. Yani bakımını aksatmazsan sıkıntı yaşamazsın.

16 GB RAM olan bilgisayarları tercih edeceğim peki 1650 ve 1650 Ti arası fark fazla mıdır acaba.
Hocam Asus bence gereksiz pahalı. 1650 ile 1650 Ti arasında çok ufak bir fark var (5-6 FPS kadar). Ama bundan önce dikkat etmemiz gereken şey bence çift kanal RAM. Çünkü FPS'e direkt etki ediyor. Bazı oyunlarda bu fark 10-15 FPS civarı CS GO gibi oyunlarda ise 50-60 FPS belki daha da fazla olacak şekilde artırabiliyor. Bu modellere 8 GB RAM takviyesi ve eğer ihtiyacınız varsa SSD takviyesi de yaptırıp yukarıda verilen bilgisayarlardan çok daha uygun fiyata aynı özelliklere sahip olabilirsiniz.

Hocam Asus bence gereksiz pahalı. 1650 ile 1650 Ti arasında çok ufak bir fark var (5-6 FPS kadar). Ama bundan önce dikkat etmemiz gereken şey bence çift kanal RAM. Çünkü FPS'e direkt etki ediyor. Bazı oyunlarda bu fark 10-15 FPS civarı CS GO gibi oyunlarda ise 50-60 FPS belki daha da fazla olacak şekilde artırabiliyor. Bu modellere 8 GB RAM takviyesi ve eğer ihtiyacınız varsa SSD takviyesi de yaptırıp yukarıda verilen bilgisayarlardan çok daha uygun fiyata aynı özelliklere sahip olabilirsiniz.
Açıkcası bi ram daha alıp taktırmak gibi bi vaktim olmayacak direk her şeyi hazır bilgisayar almak istiyorum sebebi stajım başlayacak ve en hızlı şekilde en iyi f/p ürünü bir bilgisayar istiyorum tavsiye edebileceğiniz bir bilgisayar var mıdır acaba?

Geri
Yukarı