Acer Nitro 5 NVMe SSD'yi okumuyor

Mahmut Göksel

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Acer markalı bilgisayarda NVMe model tek çentikli SSD aldık fakat bilgisayarda okumuyor, sebebi nedir, yardımcı olur musunuz? Ürünün aşağıda linkini bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Katıl Hal Sürücü(SSD) arayüzü SATA olarak görünüyor NVMe okumaması gayet normal, ayrıca kullanım kitapçığında M.2 arayüzü hakkında hiçbir bilgi yok :(
Ekran Alıntısı.PNG

BİOS'a girip SATA modeyi AHCI yaparsanız görecektir bende bu sorundan muzdarip olmuştum bayağı bi araştırdım çözüm bulamadım. Raid modda geliyor ve garip şekilde görmüyor. Son BİOS güncellemesiyle birlikte arayüzde SATA Mode kısmı gizlendi CTRL+S yaparsanız açılıyor.

Konuyu hortlatmış oldum ama ben kaynak bulamamıştım belki birilerinin işine yarar.

BİOS'a girip SATA modeyi AHCI yaparsanız görecektir bende bu sorundan muzdarip olmuştum bayağı bi araştırdım çözüm bulamadım. Raid modda geliyor ve garip şekilde görmüyor. Son BİOS güncellemesiyle birlikte arayüzde SATA Mode kısmı gizlendi CTRL+S yaparsanız açılıyor.

Konuyu hortlatmış oldum ama ben kaynak bulamamıştım belki birilerinin işine yarar.
gerçekten güzel ve gerekli bir bilgi paylaşmışsınız. 30 tane site dolaştım ssd disk görmeme sorunu ile ilgili bir cevap bulamadım. herkes bir sorun yaşamış bu konuda. bu ayarın gizlenmiş olmasındaki amaç ne olabilir gerçekten düşündürücü. çok teşekkürler windowsu kurabildim.

Geri
Yukarı