Acer Nitro 5 RAM takviyesi garantiyi bozar mı?

pe3ah

Hectopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-46 modeline sahibim, elimde bilgisayarin üzerindeki ayni RAM degerlerine sahip RAM var. Takviye yapmak istiyorum daha önce takviye yapanlar bilgi verebilir mi? Montaji kendim yaparsam garanti gider mi? Bazi forumlarda bilgisayari gönderince ücretsiz takviye yapildigini gördüm. Illa göndermek mi lazim? İstanbul icinde teknik servise kendim götürüp hemen orada montajini yaparlar mi? Ve son olarak bilgisayari gönderdigimde ortalama kac gün sonra bilgisayar elime gecer?

Acer Nitro 5 AN515-46 modeline sahibim, elimde bilgisayarin üzerindeki ayni RAM degerlerine sahip RAM var. Takviye yapmak istiyorum daha önce takviye yapanlar bilgi verebilir mi? Montaji kendim yaparsam garanti gider mi? Bazi forumlarda bilgisayari gönderince ücretsiz takviye yapildigini gördüm. Illa göndermek mi lazim? İstanbul icinde teknik servise kendim götürüp hemen orada montajini yaparlar mi? Ve son olarak bilgisayari gönderdigimde ortalama kac gün sonra bilgisayar elime gecer?

Bildiğim kadarıyla laptop gibi ürünlerde kasasını kendiniz açar iseniz garanti kapsamından çıkıyor.

Bende Acer Nitro aldım RAM takviyesi yapmak için mecbur olarak İstanbul'da ki yetkili servise gelmesi gerektiğini söyledi. Bekleme süresini kısaltmak için RAM'i kendim satın alıp İstanbul'da ki bir arkadaşa bilgisayarı gönderip elden onun teslim etmesini isteyecektim fakat aynı gün bilgisayarı teslim etmiyoruz. Cihaza programlar kurup testler yapıp daha sonrasında size teslim ediyoruz dediler. Aynı gün içerisinde vermiyorlar bilginiz olsun.

Güncelleme: Cihaz. TV YouTube kanalında bugün yayınlanan videoda artık kendimiz RAM takabiliyoruz bunun resmi konuşmasını yayınlamış. Bende aradım destek ekibini ilk önce böyle bir şey yok dediler telefonu kapattım. 5 dk sonra Acer beni arayıp haberin doğru olduğunu teyit etti.

Son düzenleme:
Merhaba. Ben bugün Acer Nitro 5 bilgisayarıma kendim sökerek RAM takviyesi yaptım. Acer'i aradım kasayı açarken zarar vermediğiniz sürece garanti dışı kalmaz dediler. Dikkatli zarar vermeden açın bilgisayarınızı kendiniz de RAM takabilirsiniz garanti ile ilgili bir sorun olmuyor.

Geri
Yukarı