Steam Xbox Yayıncı indirimleri başladı!

Forza 4 ve Forza Motorsport Steam'de daha ucuz, bir de Forza 5 ve Age of Empires II: Definitive Edition fiyatı aynı Xbox ile. Yani hepsi daha ucuza gelmiş olmuyor, bazıları Steam'de daha ucuz veya fiyatı eşit.
Tabii ki hepsi ucuza gelmiş olmuyor, karşılaştırma amaçlı söyledim. Bazen Xbox'ta indirimsiz fiyatı bile daha ucuz oluyor çünkü. Bakmakta fayda var. Neresi ucuzsa oradan alınmalı.

Forza 4 ve Forza Motorsport Steam'de daha ucuz, Forza 5 ve Age of Empires II: Definitive Edition fiyatı aynı Xbox ile. Yani hepsi daha ucuza gelmiş olmuyor, bazıları Steam'de daha ucuz veya fiyatı eşit.

Hocam age of 2 diyorsunuz da, Xbox'da age of 25. Yıl paketi indirimsiz 300 TL, age of 2 Steam'de 5 dolar.

Steam'de aynı paket yüzde 75 indirim ile 25 dolar.

Hocam age of 2 diyorsunuz da, Xbox'da age of 25. Yıl paketi indirimsiz 300 TL, age of 2 Steam'de 5 dolar.

Steam'de aynı paket yüzde 75 indirim ile 25 dolar.
Pardon o zaman, konu sahibinin listelediği oyunlara göre söyledim. Yine de size asıl cevap verdiğim yazı yerine gidip başkasına yazdığım cevaptan cımbızlayıp cevap vermişsiniz 😁

Steam dolar kuru yüzünden hiç cazip değil. Aynı oyunlar "Xbox" üzerinden indirime girince daha ucuza düşüyor. (Bazı oyunlar indirime girmeden bile Steam'in indirimli halinden daha ucuz.)
@velydagi Araştırmadan veya bakmadan hemen "dolar kuru" deyip genellemeniz mantıklı değil çünkü bazı oyunlar Steam'de daha ucuz veya fiyatları eşit, genelde Forza oyunları aşağıdaki gibi.

Forza 4 Standart Edition Xbox Fiyatı indirimli:
Eki Görüntüle 2173604
Eki Görüntüle 2173603

Forza Horizon 5 Premium Edition Xbox Fiyatı indirimli:
Eki Görüntüle 2173597
Eki Görüntüle 2173601

Forza Motorsport Xbox Fiyatı indirimli:
Eki Görüntüle 2173599
Eki Görüntüle 2173600

Pardon o zaman, konu sahibinin listelediği oyunlara göre söyledim. Yine de size asıl cevap verdiğim yazı yerine gidip başkasına yazdığım cevaptan cımbızlayıp cevap vermişsiniz 😁
Hocam Forza daha ucuz olabilir, bunda sorun yok tekrar belirtiyorum. Fakat ucuz olmayanlarda var. Siz gidip age of 2 yi önerirseniz (daha Xbox'ta paketi varken) bende cevap veririm. Forumun amacı zaten budur, insanları bilgilendirmek için var.

Birebir aynı mantıkta konu açılmış, "age of 2 definition alacam DLC de alıyım mı" şeklinde. DLC dahil 12.5 toplam dolara arkadaş satın almış. Paket olarak alsa, daha ucuza age 1,2,3,4 ve aldığı DLC'lerin hepsine ek olarak 8 DLC daha alacaktı. Belki sizin mesajdan görüp aldı, başkası da aynı hatayı yapmasın diye belirtiyoruz.

Hocam Forza daha ucuz olabilir, bunda sorun yok tekrar belirtiyorum. Fakat ucuz olmayanlarda var. Siz gidip age of 2 yi önerirseniz (daha Xbox'ta paketi varken) bende cevap veririm. Forumun amacı zaten budur, insanları bilgilendirmek için var.

Birebir aynı mantıkta konu açılmış, "age of 2 definition alacam DLC de alıyım mı" şeklinde. DLC dahil 12.5 toplam dolara arkadaş satın almış. Paket olarak alsa, daha ucuza age 1,2,3,4 ve aldığı DLC'lerin hepsine ek olarak 8 DLC daha alacaktı. Belki sizin mesajdan görüp aldı, başkası da aynı hatayı yapmasın diye belirtiyoruz.
Alan kişinin de hatası ama yani. Bir yerden almadan önce insan bir karşılaştırma yapar diğer mağazalarla.

Xbox Store'da hala çoğu oyun aşırı ucuz. Ondan her zaman öncelikli olarak Steam yerine oraya bakmak gerek. Bir de Steam'dan alsanız banka da ücret kesiyor galiba. Daha pahalı oluyor.

Ama sonuçta para onların, karar onların, isteyen istediğini yapabilir.

@velydagi Araştırmadan veya bakmadan hemen "dolar kuru" deyip genellemeniz mantıklı değil çünkü bazı oyunlar Steam'de daha ucuz veya fiyatları eşit, genelde Forza oyunları aşağıdaki gibi.

Forza 4 Standart Edition Xbox Fiyatı indirimli:
Eki Görüntüle 2173604
Eki Görüntüle 2173603

Forza Horizon 5 Premium Edition Xbox Fiyatı indirimli:
Eki Görüntüle 2173597
Eki Görüntüle 2173601

Forza Motorsport Xbox Fiyatı indirimli:
Eki Görüntüle 2173599
Eki Görüntüle 2173600
Bu hangi site acaba steam fiyatlarını gördüğümüz bir site var da xbox fiyat geçmişini nasıl görebiliyoruz ? Ben de forza 5 alacağım da şimdiki steam indiriminden mi alayım yoksa xboxı bekleyeyim mi emin değilim.

Bu hangi site acaba steam fiyatlarını gördüğümüz bir site var da xbox fiyat geçmişini nasıl görebiliyoruz ? Ben de forza 5 alacağım da şimdiki steam indiriminden mi alayım yoksa xboxı bekleyeyim mi emin değilim.
Bu siteden aldım ekran görüntülerini: Xbox Games Price Tracker — XB Deals in the official Türkiye Microsoft Store. Eğer hemen alıp oynamak istiyorsanız Steam'den alabilirsiniz, Forza 5 Steam'de sadece 30 TL daha pahalı Xbox'a göre.

Geri
Yukarı