Acer Nitro 5 RAM takviyesi

Rocky_Balboa

Hectopat
Daha fazla  
Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Öncelikle ben Acer Nitro 5 AN515-42 (Ryzen 5 2500U ve RX 560x) bir dizüstü bir bilgisayara sahibim. Bilgisayardan memnunum fakat bu RAM artık az gelmeye başlıyor. 8 GB olmasına bakmayın. Bilgisayar 6, 9 GB kullanıyor ve oyunlarda takılma sorunu ile karşılaşıyorum. Ben de RAM takviyesi yapmak istiyorum fakat Ryzen olduğundan dolayı çift kanal çalışması daha performanslı olur. 8 GB alıp 1 veya 2 sene idare mi edeyim yoksa biraz daha para biriktirip iki RAM değişikliği mi daha iyi olur. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Teşekkür ederim.

Adsız.png

f.png

q.png

Şimdilik 8 GB tek modül RAM alırsınız. Cihazın içerisinde bulunan RAM çıkartıp satar daha sonra 8 GB tek modül daha alırsınız. Kalan son 4 GB tekrar satarsınız. Kit olmayacak diye uyum sorunu yaşayacağınızı düşünmeyin.

Şimdilik 8 GB tek modül RAM alırsınız. Cihazın içerisinde bulunan RAM çıkartıp satar daha sonra 8 GB tek modül daha alırsınız. Kalan son 4 GB tekrar satarsınız. Kit olmayacak diye uyum sorunu yaşayacağınızı düşünmeyin.
Tamamdır. Sağ olun.
2666 frekansında çalışan 8 GB notebook RAM seçmelisiniz.
Kingston Kng Hyprx Impact 8gb 2666m Hx426s15ıb2/8
Öneririm.

CL miktarları uymuyor benimki 17 sizin paylaştığınız 15. :(
Eğer ki iki RAM alırsam kesinlikle bunu alırım. Sağ olun.

Son düzenleme:
RAM'in DDR türü farklı olmadığı sürece çalışır. Sistem taktığınız RAM'leri ortak değerlere alıp çift kanal çalıştırır.
4+2, 4+4 fark etmez. Her türlü sistem MHz değerini ortak olana ayarlar ve çalıştırır.

RAM'in DDR türü farklı olmadığı sürece çalışır. Sistem taktığınız RAM'leri ortak değerlere alıp çift kanal çalıştırır.
4+2, 4+4 fark etmez. Her türlü sistem MHz değerini ortak olana ayarlar ve çalıştırır.
Peki sizce önce 8 GB alıp 8+4 mü yoksa ileri zamanda 8+8 yapmak mı daha mantıklı ?

Oynadığınız oyuna göre kullanım süresi değişir. PUBG için 8 GB yüksek ayarlarda yetmiyor.
CS:GO LoL Valorant gibi oyunlarda 8 GB hala iş görür.
Bütçeniz varsa 8x2 alabilirsiniz. Bütçe kısıtlı ise 8+4 kullanırsınız. Tamamen ihtiyacınıza kalmış.

Oynadığınız oyuna göre kullanım süresi değişir. PUBG için 8 GB yüksek ayarlarda yetmiyor.
CS:GO LoL Valorant gibi oyunlarda 8 GB hala iş görür.
Bütçeniz varsa 8x2 alabilirsiniz. Bütçe kısıtlı ise 8+4 kullanırsınız. Tamamen ihtiyacınıza kalmış.
Şu anlık bütçe kısıtlı olduğu için 8+4 yapacağım.Yardımın için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı