Acer Nitro 5 RAM yükseltme

erennitro5

Centipat
Merhaba abilerim, ablalarım öncelikle siteye yeni kayıt oldum aranıza katıldığım için çok mutluyum. Sizlere bir sorum olacaktı. Acer Nitro 5 8 GB RAM'li modelini aldım fakat oyunlarda 8 GB RAM yetmiyor. Bana nasıl RAM upgrade edebilirim yardımcı olur musunuz? 2 slot 4 GB RAM var nasıl sağlıklı bir şekilde 16 GB yükseltebilirim RAM'ı?
İşlemci: R5 2500U.
Ekran kartı: RX560X.
Görev yöneticisinde kullanılan yuvalar 2 donanıma ayrılmış 1.1 GB yazıyor. Bu yazmasa belki de 8 GB RAM bana yetecek fakat 6.9 GB kullanabiliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle hoşgeldin. Bilgisayarında donanıma ayrılmış RAM'in sebebi kullandığın bilgisayarın Vega teknolojisine sahip olması. Masaüstülerde ki APU gibi düşünebilirsin bir nevi. Ram yükseltme soruna gelecek olursak aşağıda bırakacağım linkten yardım alabilirsin veyahut şimdi söyleyeceklerimi yapabilirsin.
Bu dediğimi 4 ram slotun varsa yapman daha mantıklı olacaktır...

1) Cpu-Z yazılımını indir.
2) SPD kısmından RAM'in teknik bilgilerine ulaş.
3) Aynı MHZ , CL değerine sahip ram ile takviye yap. (Tavsiyem 4 slota sahipsen 4x4 şeklinde yapman).

Bahsettiğim link ; Acer nitro 5 RAM upgrade

Öncelikle hoşgeldin. Bilgisayarında donanıma ayrılmış RAM'in sebebi kullandığın bilgisayarın Vega teknolojisine sahip olması. Masaüstülerde ki APU gibi düşünebilirsin bir nevi. Ram yükseltme soruna gelecek olursak aşağıda bırakacağım linkten yardım alabilirsin veyahut şimdi söyleyeceklerimi yapabilirsin.

3) Aynı MHZ , CL değerine sahip ram ile takviye yap. (Tavsiyem 4 slota sahipsen 4x4 şeklinde yapman).

Çok teşekkür ederim fakat 2 slota sahip sanırım nasıl yapıcağımı bilmiyorum.Spd kısmında 1333mhz olarak gösteriyor fakat bilidğim kadarıyla 2 ile çarpıyoruz bu sayıyı

Bu modeller de 2 slot var.

Dostlar yardımınız için çok teşekkürler.Sanırım bir 4gb ramı çıkartıp yerine 8gb ram koysam bile benim için yeterli olucak fakat o zamanda ikili çalışamıyacak sanırım ramler.Amd'de bildiğim kadarıyla ikili çalışması çok önemli.

Memory bölümünde yazan MHZ değerini 2 ile çarparak öğrenebilirsin. CL değerinide yine Memory kısmında bulunan CAS# Latency(CL) bölümünden öğrenebilirsin.

Gerçekten sağlıklı bir upgrade istiyorsan tavsiyem, 2 adet 8gb aynı modül alman ve elindekileri satman olacak.

Dostlar yardımınız için çok teşekkürler.Sanırım bir 4gb ramı çıkartıp yerine 8gb ram koysam bile benim için yeterli olucak fakat o zamanda ikili çalışamıyacak sanırım ramler.Amd'de bildiğim kadarıyla ikili çalışması çok önemli.
Bende 51 serisi 12 GB ram var yeterli değil yinede 8-8 takabiliyorsan takmanı tavsiye ederim.

Memory bölümünde yazan MHZ değerini 2 ile çarparak öğrenebilirsin. CL değerinide yine Memory kısmında bulunan CAS# Latency(CL) bölümünden öğrenebilirsin.

Gerçekten sağlıklı bir upgrade istiyorsan tavsiyem, 2 adet 8gb aynı modül alman ve elindekileri satman olacak.
Sanırım laptop ramlerini satıcak bi yer bulamam bulunduğum şehirde sizin tavsiye ettiğiniz ramler varmı peki hiç anlamamda.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    108,1 KB · Görüntüleme: 690
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı