Acer Nitro 5 RAM yükseltme

3v3r3st

Centipat
Acer Nitro 5 Gaming Laptop sahibiyim. Cihazda fabrika çıkışlı olarak 8 GB RAM mevcut ancak yetersiz geliyor. Şimdilik 16 GB'ye yükseltmek istiyorum. Ancak işlemci modelim "Intel Core i7-7700HQ" ve resmi sitede 64 GB'ye kadar bellek desteklediği yazıyor. Bu nedenle 8 GB'ye 8 GB ekleyip çift slotta 16 GB kullanmak mı daha mantıklı olur yoksa ileride belki daha da arttırma ihtimaline karşı tek slot 16 GB şeklinde kullanıp boşa çıkan 8 GB'yi ikinci elde satmak mı daha mantıklı olur.
Bir diğer konu uygun RAM seçimi konusunda desteğinizi bekliyorum. Malum bu akşam indirimler başlayacak. Uygun bir model yakalayabilirsem kaçırmak istemiyorum.
CPU-Z ile görünen değerler bu şekilde.

IMG_20191113_222249.jpgIMG_20191113_222307.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler hocam.
Bir de şunu öğreneyim bendeki RAM "DDR4 ve 2400 MHZ" özelliklerine sahip sanırım. Marka fark etmeksizin bu iki özelliği sağlayan herhangi bir 8GB'lik model alabilirim değil mi?
Ayrıca CL değeri diye bir şeyden bahsediliyordu onlar farklılık gösteriyor mu modele göre.

Teşekkürler hocam.
Bir de şunu öğreneyim bendeki RAM "DDR4 ve 2400 MHZ" özelliklerine sahip sanırım. Marka fark etmeksizin bu iki özelliği sağlayan herhangi bir 8GB'lik model alabilirim değil mi?
Ayrıca CL değeri diye bir şeyden bahsediliyordu onlar farklılık gösteriyor mu modele göre.
MHz değeri, CL değeri, bellek miktarı farklı olsa bile "büyük ihtimalle" uyumlu çalışırlar. Sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı