Acer Nitro 5 RAM yükseltmek için servise gönderilmeli mi?

XxNightBirdexX

Attopat
2 hafta önce Acer AN515-45 5600h 1650 8 GB RAM laptop satın aldım. RAM yükseltmesi yapmak istiyorum bunun için bir adet daha 8 GB RAM sipariş edeceğim. Teknik servisi arayıp görüştüğümde bana siz müdahale ederseniz garantinin bozulacağını söylediler. Sizce RAM'ı benim satın alıp serviste taktırmam mı mantıklı yoksa olduğum ilde güvenilir bir bilgisayarcının önünde taktırmak mı? Servise göndermeye güvenemiyorum 20 günde ne olur laptopa veya benim yolladığım RAM'ı değil de yerine daha kalitesiz bir RAM takarlar mı? İçinden parça alıp bana gönderip 1-2 hafta sonra PC bozulursa para tuzağı gibisinden. Yorumları okudum Acer'in teknik servis çok da güvenilir değil ve ilgisiz oldukları yönünde. Böyle bir durum yaşayan varsa bana bilgi verebilir mi?

Ben söktüm direkt, rami taktım, üstüne birde küçük kablo çıkıyor içinden, onu kullanarak bir HDD daha taktım. Ayrıca hafif bir toz temizliğide yaptım, zaten temizdi. Servislik durum olursa, yaptıklarımı söküp gönderirim. Anlayacakları bir yol yok, etiket vb. yok. Ayrıca laptopların kapakları 2-3 ayda bir sökülüp fanlar yumuşak uçlu bir fırça ile temizlenmeli, yapışan tozlar için. Bazı firmalar kapak bile sökülmez falan diyor ama herkes 2-3 ayda bir laptopu toz temizliği için servise gönderse, o servis 7/24 çalışmak zorunda kalır.

Ben söktüm direkt, rami taktım, üstüne birde küçük kablo çıkıyor içinden, onu kullanarak bir HDD daha taktım. Ayrıca hafif bir toz temizliğide yaptım, zaten temizdi. Servislik durum olursa, yaptıklarımı söküp gönderirim. Anlayacakları bir yol yok, etiket vb. yok. Ayrıca laptopların kapakları 2-3 ayda bir sökülüp fanlar yumuşak uçlu bir fırça ile temizlenmeli, yapışan tozlar için. Bazı firmalar kapak bile sökülmez falan diyor ama herkes 2-3 ayda bir laptopu toz temizliği için servise gönderse, o servis 7/24 çalışmak zorunda kalır.
Vidalar'da boya atması oluyor diye biliyorum ama.

Vidalar'da boya atması oluyor diye biliyorum ama.

Olsun. Bazı laptoplarda vidalar tek tek düşüyor, tekrar takmak sıkmak gerekebiliyor. Bunun için garanti dışı diyemezler vidalardaki boya atması için. Derlerse bile, "2 tanesi düştü, taktım diğerlerinide sıktım" dersin. Tabi yanlış tornavida kullanarak kanırtmamak lazım vidaları :D

Bu arada servisin yerini öğrenip, direkt elinizle götürüp, taktırıp alamıyormusunuz? Yani 5 dakikalık iş.

Olsun. Bazı laptoplarda vidalar tek tek düşüyor, tekrar takmak sıkmak gerekebiliyor. Bunun için garanti dışı diyemezler vidalardaki boya atması için. Derlerse bile, "2 tanesi düştü, taktım diğerlerini de sıktım" dersin. Tabii yanlış tornavida kullanarak kanırtmamak lazım vidaları :D

Bu arada servisin yerini öğrenip, direkt elinizle götürüp, taktırıp alamıyor musunuz? Yani 5 dakikalık iş.

Servis İstanbul'da ben Gaziantepdeyim. Acer'in tek serviside ümraniyede zaten.

Geri
Yukarı