Acer Nitro 5 RTX 2060 laptop ısınıyor

Intel 10.nesil işlemciler 14nm ve Ryzen işlemci mobil tarafında geçince rakip olunca normalden yüksek güçte çalıştırılmaya zorladı. Haliyle fp kasa zar zor soğutuyor ama Ryzen 4000 serilerde bu kasada oldukça buz gibi. Genel anlamıyla 10.nesil de ısınma şikayeti fazla. Ryzen 4600H bile kafa tutuyor senin işlemciye.

Yani işlemcim kötü mü? AMD mi kullanmam lazımdı? Olsaydı işlemcisi AMD olan bir bilgisayar alırdım soğutması iyi diye biliyordum çünkü.

Yani işlemcim kötü mü? AMD mi kullanmam lazımdı? Olsaydı işlemcisi AMD olan bir bilgisayar alırdım soğutması iyi diye biliyordum çünkü.
Intel iyi performans verse de fırın gibi çalışıyor boşta bile 60C üstü. Arkadaş r5 4600h'lı laptop aldı lolde 76C'yi geçmiyordu yanlış hatırlamıyorsam ama AMD almamanız pek de sizin suçunuz değil çünkü AMD işlemci ile düzgün konfigürasyonlar fazla sunulmuyor gördüğüm kadarıyla.

Sorun sizde değil. Asus Tuf Gaming 10.nesil Intel işlemci cihazlar da fazla şikayetler var. 11.nesil Intel 10nm ve ısınma şikayet sayısı azalmış. Intel 8.nesilden sonra throttling sorunları da var, AMD'ye cevap vereyim diye mimariyi 11.nesle kadar değiştirmeden sınırları zorladı.

Hocam bende 1 ay önce aynı bilgisayarı aldım. Aynı sorunları ben de yaşıyorum kardeşimin 1650 ti bilgisayarı valorantta daha yüksek fps alıyor. Ne yaptın soğutucu aldın mı? yada fps arttırmayı başarabildin mi?

Hocam bende 1 ay önce aynı bilgisayarı aldım. Aynı sorunları ben de yaşıyorum kardeşimin 1650 ti bilgisayarı valorantta daha yüksek fps alıyor. Ne yaptın soğutucu aldın mı? yada fps arttırmayı başarabildin mi?
Hocam o FPS işi normal. Grafikleri fullemeyi deneyin. Havalar soğuduğu için şuan güzel. Ben yüksek performans modunda oynamayı tercih etmiyorum. Hem fazla ısınıyor hem de devasa bir fark olmuyor. Denge modunda coolboost veya Max fan açıkken oynuyorum. FPS ise mux switch özelliği ile alakalı gayet normal. Fpsinizi bilgisayarı zorlayan oyunlarda deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı