Çözüldü Acer Nitro 5 RTX 3050 Ti GPU yeterince kullanılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

niarscox

Decapat
Daha fazla  
Laptopa ek olarak MSI bir monitor bagladim HDMI. MSI ekranda oyunu actigim zaman sorun yok, ekran kartinin tamami kullaniliyor ama laptop ekranindan actigimda yari ekran kartini yari da Intel HD Graphics midir nedir onu kullaniyor. Olay da burada basliyor zaten. Sanirim MSI HDMI ile direkt ekran kartina baglandigi icin sorun olmuyor. Laptop ekraninda oynayamiyorum oyunu. FPS yari yariya dusuyor droplar giriyor cunku tam anlamiyla gucu ekran kartindan degil de Intel ve NVIDIA'dan boluserek aliyor.

Aygit yoneticisnden Intel ekran kartini kapatiyorum yine NVIDIA'yi kullanmamakta israr ediyor. Ayarlardan oyunu NVIDIA ile baslat diyorum, degisen bir şey yok yardim edin. Dedigim gibi sadece laptopun ekraninda oynarken oluyor bu.
(Bahsettigim intel ekran karti aygit yoneticisinde "Intel(R) Iris(R) Xe Graphics" olarak geciyomus)

Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
3050 Ti.
i5 12. nesil.
24 RAM.

Çözüm
Uzun zamandir yasadigim bu sorunun az once belki bir degisiklik vardir umuduyla denedigimde cozuldugunu gordum. Dahili ekranda bile sistem zorlandigini algilayip ekran kartini 97% ye kadar somuruyor. Ekran ayarlarindan harici ekrani deaktif ettim yine duzgun calisti. Garip ama sevindirici. Umarim yine bozulmaz.
MUX Switch olmamasından kaynaklı bir durum, tek çözüm yaptığınız gibi monitör bağlamak.

Laptopa ek olarak MSI bir monitor bagladim HDMI. MSI ekranda oyunu actigim zaman sorun yok, ekran kartinin tamami kullaniliyor ama laptop ekranindan actigimda yari ekran kartini yari da Intel HD Graphics midir nedir onu kullaniyor. Olay da burada basliyor zaten. Sanirim MSI HDMI ile direkt ekran kartina baglandigi icin sorun olmuyor. Laptop ekraninda oynayamiyorum oyunu. FPS yari yariya dusuyor droplar giriyor cunku tam anlamiyla gucu ekran kartindan degil de Intel ve NVIDIA'dan boluserek aliyor.

Aygit yoneticisnden Intel ekran kartini kapatiyorum yine NVIDIA'yi kullanmamakta israr ediyor. Ayarlardan oyunu NVIDIA ile baslat diyorum, degisen bir şey yok yardim edin. Dedigim gibi sadece laptopun ekraninda oynarken oluyor bu.
(Bahsettigim intel ekran karti aygit yoneticisinde "Intel(R) Iris(R) Xe Graphics" olarak geciyomus)

Acer Nitro 5
3050 Ti.
i5 12. nesil.
24 RAM.
Çoğu bilgisayarda var bu sorun. Sizinkine bağlı değil yani. MUX Switch olsaydı yaşamazdı ancak oda 4000 serisinde var.

Tek çözüm monitor bağlamak dediğim gibi başka çözümü yok bunun.
Aga ilerde unide agir programlar calistiracam ben o zaman nasil yapacam 27 inch erkani nasil kyk ya sokayim.

Yeni konular

Geri
Yukarı