Acer Nitro 5 RTX 3060 laptopta oyunların FPS'i düşük

omerbruyne

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 9 ay önce aldığım Acer Nitro 5 RTX 3060 cihazımda Mount & Blade Bannerlord oynarken bir anda fanlar fullendi. Daha önce de Ultra grafiklerde oynuyordum ve sıcaklık normaldi. Bu olaydan sonra FPS aşırı düştü. Her şeyi denedim ancak çözüm bulamadım. Daha sonra Call of Duty WW2 girdim onda da sadece sinematik kısmında yavaşlama oldu oyun eskisi gibi akıcıydı. Çözüm olur umuduyla bilgisayarı sıfırlayıp her şeyi baştan kurdum ancak düzelen bir şey olmadı. Valley benchmark testinde daha önce 80-90 FPS alırken tekrar deneyişimde 6-7 FPS alabildim. Ürünümün garantisi devam ediyor sizce ne yapmalıyım?

Oyunda bu kadar olduğuna emin misin? Pek imkanı yokta. Drop yerken ve yemeden önceki değerleri Afterburner üzerinden paylaşabilirsin?
evet dediğiniz gibi sıcaklık 80 civarıymış. Drop yok fps girdiğim andan itibaren düşük

Performans modu açık mı ve grafikleri düşürüp denediniz mi?
her şey maksimum performansa ayarlı grafikleri sadece en düşüğe aldığımda sorun kalkıyor ama zaten 1 gün önce ultra grafiklerde sorunsuz oynuyordum.

Ekran kartı ve CPU kullanımı % kaç?
CPU %10 GPU %100 Hogwarts Legacyde şu an 7-8 fps alıyorum çok garip

Öncelikle merhaba arkadaşlar. 9 ay önce aldığım Acer Nitro 5 RTX 3060 cihazımda Mount & Blade Bannerlord oynarken bir anda fanlar fullendi. Daha önce de Ultra grafiklerde oynuyordum ve sıcaklık normaldi. Bu olaydan sonra FPS aşırı düştü. Her şeyi denedim ancak çözüm bulamadım. Daha sonra Call of Duty WW2 girdim onda da sadece sinematik kısmında yavaşlama oldu oyun eskisi gibi akıcıydı. Çözüm olur umuduyla bilgisayarı sıfırlayıp her şeyi baştan kurdum ancak düzelen bir şey olmadı. Valley benchmark testinde daha önce 80-90 FPS alırken tekrar deneyişimde 6-7 FPS alabildim. Ürünümün garantisi devam ediyor sizce ne yapmalıyım?
Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı