Acer Nitro 5 RTX4060 80 watt üstüne çıkmıyor

Acer kendi programı NitroSense'den performs moduna alman lazım. Öyle en yüksek watt kullanımına çıkar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Victus var değerleri aynı gayet de normal.

Kazancağı FPS 5-10 arası kesinlikle değmez fanlar daha hızlı toz olur.

Aynen öyle zaten kare oluşturma teknolojisi birçok oyunda olduğu için artık varsayılan modda bile yeterli FPS'i görüyorum. Cihaz güçlü mü, evet ama Full ayarda fan sesi yüksek mi o da evet. :)

En azından Acer marka için çözümü yabancı kaynaklardan buldum. NitroSense uygulamasından fan hızı normal ve varsayılan olduğu zaman ekran kartı kendini 80watt da kilitliyor. Fakat performans moduna aldığımız zaman ekran kartı 125-130 watt a kadar çıktı. Ki 140 watt değer öngörülmesi için güzel bir değer. Bunu sessize aldığımız zaman da kendini 40-50 watt arası değer de kilitliyor. Performans modunda evet FPS farkı oluyor ETS de %400 ölçekleme hali ile varsayılan da 90 FPS üstü alıyorum performans modunda ise 120 üstüne çıkıyor bu. O fan sesi için 30 FPS değer mi derseniz bence değmez. Ekran kartını soğutmak için bayağı hızlı RPM çeviriyor.

NitroSense'den performansa aldım pili en iyi performasa aldım ne yaptıysam GPU gücünü 104'ten yukarı çıkaramadım, hep 65 70'lerde geziyor. Acer Nitro 16 RTX4060.

NitroSense'den performansa aldım pili en iyi performasa aldım ne yaptıysam GPU gücünü 104'ten yukarı çıkaramadım, hep 65 70'lerde geziyor. Acer Nitro 16 RTX4060.

Nitro 5 var bende de ama ben performans modunda 120'yi geçebildi ama fanlar çok hızlı çalışıyor. Bu sefer 5-10 FPS için laptopu o kadar yormaya değmez diye düşünuyorum.

Nitro 5 var bende de ama ben performans modunda 120'yi geçebildi ama fanlar çok hızlı çalışıyor. Bu sefer 5-10 FPS için laptopu o kadar yormaya değmez diye düşünuyorum.

Nitro 16 performans moduna alıyorum GPU gücü en fazla 90 100 gördü sonra 70'lerde gezdi PUBG oynuyorum başka oyunda farklımı olur acaba arka planda Chrome açık.

Hocam bu i7 12700h işlemcileri de genel mi bu durum benim de oyun esnasında 80-85 dereceyi geçiyor. Bende fabrikasyon macunlar kötü sanıyordum değiştirecektim.

Hocam bu i7 12700H işlemcileri de genel mi bu durum benim de oyun esnasında 80-85 dereceyi geçiyor. Bende fabrikasyon macunlar kötü sanıyordum değiştirecektim.

Intel'in sorunu o hocam işlemcileri çok ısınıyor yine de kendini rahatlamak istiyorsan macun yenilenmesi ve fan temizliği yapın ben laptopumu servise verdim çarşamba günü 3 hafta içerisinde gelir inşallah.

Intel'in sorunu o hocam işlemcileri çok ısınıyor yine de kendini rahatlamak istiyorsan macun yenilenmesi ve fan temizliği yapın ben laptopumu servise verdim çarşamba günü 3 hafta içerisinde gelir inşallah.
Hocam laptopu alalı 3 gün olmadı sıfır olarak aldım. Fanlar temizdir diye düşünüyorum

Hocam laptopu alalı 3 gün olmadı sıfır olarak aldım. Fanlar temizdir diye düşünüyorum.

Büyük ihtimalle dandik bir macun var hocam siz yine de 12700H'ın farklı modelde ki laptopların testlerini izleyin aşağı yukarı aynı sıcaklığı veriyorsa sorun yok. Eğer aynı sıcaklığı vermez ise macun yenilemesi yapın.

Büyük ihtimalle dandik bir macun var hocam siz yine de 12700H'ın farklı modelde ki laptopların testlerini izleyin aşağı yukarı aynı sıcaklığı veriyorsa sorun yok. Eğer aynı sıcaklığı vermez ise macun yenilemesi yapın.

Gidip Lenovo Legion, Acer Predator gibi üst model cihazın incelemesini izlerse yanılır hocam. Nitro 5'in soğutmasında sıkıntı yok 12700H sıcak çalışıyor.

Geri
Yukarı