Acer Nitro 5 Secure Boot açılmıyor

seyhanbayram

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşım için yazıyorum. BIOS menüsünde herhangi bir şekilde Secure Boot açamıyoruz.
Acer Nitro 5.

Hocam kullanmak olduğunuz işletim sistemi tam olarak nedir? Windows 10 veya 11. Sormamım sebebi Acer Nitro 5 serisinde fark yaratıyor bu durum.

Ve sorunu tam olarak anlamış değilim açmaya çalıştığınız da hata mı veriyor ya da seçenek olarak üzerine mi gelinmiyor. Sorunu tam detaylı anlatırsanız Arkadaşlar da daha iyi yardımcı olabilir.

Hocam ben şu an Valorant'a girdiğim zaman VAN9003 hatası alıyorum sorunun Secure Boot'un kapalı olmasından dolayı oldugunu anladım ve açamıyorum. Şu an ne oyunu açabiliyorum ne Secure Boot'u.

Windows 11.

Öncellikle Acer Nitro 5 için Windows 11 önermiyorum. Her ne kadar desteklese de çok daha stabil çalışan Windows 10'u öneriyorum. Bende Nitro 5 kullanıyorum birkaç sefer Windows 11 deneyimim oldu fakat verim alamadım. Oyunlar da sorun yaşadım. Yayın yapıyordum OBS üzerinden sorun yaşadım. Acer'ın kendisi de Windows 10 öneriyor. Çözüm olarak da Recep Baltaş'ın bu videosuna bakmanı tavsiye ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı