Acer Nitro 5 sıcaklık değerleri normal mi?

Şuanda Far Cry 5 e bir gireyim dedim daha girer girmez CPU 95 dereceye kadar çıktı üstelik daha menüdeyken,en mantıklısı servise göndermek ama galiba onlarında geri gönderme süresi 20 gün falan buluyor.

Garantisi bitmeden hemen yolla 20 günü dert etme yoksa ileride 5000 6000 liraya aynı laptopu anca alırsın.

Yardımcı olan zaman ayıran herkese teşekkürler bugün 30 dakika uzaklıkta olan servise götürdüm ve 1 saat içerisinde temizleyip termal macunu değiştirdiler boşta 50 derecenin altında zorlaya oyunlarda şuana kadar maksimum 65 dereceye çıktı baya fark ediyormuş ;)

Yardımcı olan zaman ayıran herkese teşekkürler bugün 30 dakika uzaklıkta olan servise götürdüm ve 1 saat içerisinde temizleyip termal macunu değiştirdiler boşta 50 derecenin altında zorlaya oyunlarda şuana kadar maksimum 65 dereceye çıktı baya fark ediyormuş ;)
Termal macun Değişimi en fazla 10 derece fark etirir şüphelenmemek elde değil

Merhabalar Acer Nitro 5 laptopum var. 1.5 yıl önce aldım ve işlemci oyunlarda 95 dereceye kadar çıkıyor. Ekran kartı 80-95 derece. Bu değerler laptop için normal mi? Sadece termal macun değişmek yeterli olur mu?
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050.
İşlemci: Intel Core i7 7700 HQ 2.80 GHz.
RAM: 12 GB RAM.

Arctic Silver 5, Noctua NT-H1 veya Arctic MX-4 macunlarından birini alıp macun değişimi yapmalısın. Bu ısı değerleri normal değil.

Termal macun Değişimi en fazla 10 derece fark etirir şüphelenmemek elde değil
20 derecede ettiren var ben birde fan temizliğide yaptırdım 2 yıldır temizlenmemiş ve macunu değiştirilmemişti ve birde macun fabrika macunuydu bence normal.
Arctic Silver 5, Noctua NT-H1 veya Arctic MX-4 macunlarından birini alıp macun değişimi yapmalısın. Bu ısı değerleri normal değil.
yaptım dostum teşekkürler ;)

Geri
Yukarı