Acer Nitro 5 ısınma değerleri normal mi?

s5mih

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar Acer Nitro 5 laptopum var işlemcisi Ryzen 5 4600h GTX 1650 Ti oyun girdiğimde sıcaklık değerleri birden Nitro sense de 20 derece artıyor fakat elimi laptopun üstüne koyduğumda 60 70 gibi dereceleri hissetmiyorum. Nitro sense de sıcaklık değerleri yanlış olabilir mi? Ve oyndadıgım oyuna göre 70 derece normal mi? Oyun: CS:GO

Zaten kasa üzerinde 70-80 derece sıcaklıkları hissedemezsiniz, işlemcinin sıcaklığıdır o ve size o şekilde gelmesi mümkün değil.

Gayet normal. İşlemciler oyuna girildiği gibi frekans arttırdığı ve fan hızları onlara hemen tepki vermediği için anlık yükselme olur ve öyle kalır. Ryzen işlemciler triple a oyunlarda bile en yüksek 85-87 arası dolaşır. Sistem gereksinimi düşük oyunlarda (örneğin CS:GO, LoL, DOTA) 70-75 derecelerde gezerler. Kasa üstünde hissedeceğiniz maksimum sıcaklık (ki elinizle hissetmeniz neredeyse imkansız, ateş ölçtüğümüz cihazlarla ancak hassas bir ölçüm yapabilirsiniz) ancak 40-45, taş çatlasın 50 dereceyi bulur. İçiniz rahat olsun. 🙂

Hocam hissetmek istiyorsanız kasa bilgisayar yük altındayken ekran kartının bakır borularına dokunun. Laptop da gerçek ısının yarısını bile hissetmeniz mümkün değil.

Merhabalar Acer Nitro 5 laptopum var işlemcisi Ryzen 5 4600h GTX 1650 Ti oyun girdiğimde sıcaklık değerleri birden Nitro sense de 20 derece artıyor fakat elimi laptopun üstüne koyduğumda 60 70 gibi dereceleri hissetmiyorum. Nitro sense de sıcaklık değerleri yanlış olabilir mi? Ve oyndadıgım oyuna göre 70 derece normal mi? Oyun: CS:GO
Ben de i5 10300h gtx 1660ti versiyonunu yeni aldım. Cs Go da 92 93 oluyor islemci sıcaklığı çok mu yüksek bu değerler?

Geri
Yukarı