Acer Nitro 5 soğutucu önerisi

honeyydiva

Decapat
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1650 Tİ
İşlemci
İ5-10300H
Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi 15.6" Acer Nitro 5 laptopum için soğutucu arıyorum. Sağ ve solda olmak üzere iki tane ızgarası var. Kendim bu soğutucuları buldum ama çok da bilgim olmadığı için hangisi iş görür kararsız kaldım. Ama alıp da pişman olmayacağım bir soğutucu istiyorum. Aralarında tavsiye ettiğiniz veya sizin alıp da memnun kaldığınız bir soğutucu varsa önerebilir misiniz?

Laptop soğutucularının çok da işe yaramadığını söyleyenler de var. Valorant gibi bir oyunda maç sırasında 140-160 FPS alırken drop sebebiyle 40 FPS'ye kadar düştüğü zamanlar bu sıcaklık sorunu epey can sıkıyor. Soğutucuların sıcaklıkta büyük bir fark yaratmayacağını da biliyorum ama 5-6 derece bir soğuma bile olsa bence oyun içinde droplar azalır.

Arkadaşım 3070'li gaming laptopunu bunla serinletiyor. Daha önce aldıklarının hepsini iade etti. Çok fanlı olması çok ses demektir. O da insanı çok rahatsız ediyor.

Bunda 18cm tek fan var ve fan hızı da ayarlanabiliyor kendi üzerindeki düğmeyle. RGB'leri de açılıp kapanabiliyor. Çok memnun cidden. Emin ol sen de memnun kalacaksın.

Arkadaşım 3070'li gaming laptopunu bunla serinletiyor. Daha önce aldıklarının hepsini iade etti. Çok fanlı olması çok ses demektir. O da insanı çok rahatsız ediyor.

Bunda 18cm tek fan var ve fan hızı da ayarlanabiliyor kendi üzerindeki düğmeyle. RGB'leri de açılıp kapanabiliyor. Çok memnun cidden. Emin ol sen de memnun kalacaksın.
Sessiz çalışması açısından haklısınız ama tek fan, çok fanlılara göre tek başına soğuttuğu için daha az etkili olmaz mı?

Sessiz çalışması açısından haklısınız ama tek fan, çok fanlılara göre tek başına soğuttuğu için daha az etkili olmaz mı?
Hayır daha az etkili olduğu anlamına gelmiyor. Fan büyüklüğü arttıkça daha az RPM ile dönse bile daha fazla hava akımı sağlar. Aynı zamanda daha geniş alana etki edecektir. Dediğim gibi arkadaşımla 2 3 fan beğendik aldı ve sonra iade etmek zorunda kaldı. Hep böyle bu sefer sessizdir iyi soğutur çok fan var yorumları da iyi diye aldığımız modellerdi. Tabi daha fazla fanlı modeller ekstra hızlı dönerek iyi havalandırma sağlarlar ama seslerini göz ardı edebilirsen :)

Hayır daha az etkili olduğu anlamına gelmiyor. Fan büyüklüğü arttıkça daha az RPM ile dönse bile daha fazla hava akımı sağlar. Aynı zamanda daha geniş alana etki edecektir. Dediğim gibi arkadaşımla 2-3 fan beğendik aldı ve sonra iade etmek zorunda kaldı. Hep böyle bu sefer sessizdir iyi soğutur çok fan var yorumları da iyi diye aldığımız modellerdi. Tabii daha fazla fanlı modeller ekstra hızlı dönerek iyi havalandırma sağlarlar ama seslerini göz ardı edebilirsen :)

Arkadaşınızın kullandığı laptopta ızgaralar tam olarak nerede? Benim laptopun ızgaraları sağ ve solda olduğu için sormak istedim. Onunki de öyleyse bu üründe karar kılacağım.

Arkadaşınızın kullandığı laptopta ızgaralar tam olarak nerede? Benim laptopun ızgaraları sağ ve solda olduğu için sormak istedim. Onunki de öyleyse bu üründe karar kılacağım.
Onun laptop altının geneli ızgaralı. Laptopun 15,6 inç ise eğer rahat rahat besleyecektir hava alma konumlarını.

1654028588057.png

Geri
Yukarı