Acer Nitro 5 SSD ve RAM yükseltme

Bu modeli alsanız daha güzel olur. Samsung SSD konusunda kendini kanıtlamış bir firma.

100TL altına ikinci el HDD bile var. Sadece oyun kuracaksınız bunlardan birini alıp hızını deneyebilirsiniz. Ama almışken tam alayım diyorsanız 2-TB HDD almanız daha iyi olur.
2tb hdd 1tb ssd den iyidir diyorsunuz bu kesin mi 😅 sizi de bayağı sık boğaz ettim hakkınızı helal edin

Bu modeli alsanız daha güzel olur. Samsung SSD konusunda kendini kanıtlamış bir firma.

100TL altına ikinci el HDD bile var. Sadece oyun kuracaksınız bunlardan birini alıp hızını deneyebilirsiniz. Ama almışken tam alayım diyorsanız 2-TB HDD almanız daha iyi olur.
mesela burda da ssd diyor herkes. ben artık bi oyun silip tekrar başka bi oyun indirmek istemiyorum ama bilemedim. samsungtan başka ssd öneriniz var mı peki. linkteki satıcı piyasanın çok altında satıyor ve yorumlar pek iç açıcı değil

Yo önemli değil, rica ederim.

Şunu diyorum, eğer oyun amaçlı alıyorsanız ve yükleme hızı sizi çok da ilgilendirmiyorsa HDD alıp geçin. Sonuçta oyunlar 150-200 gbları bulmaya başladı. Daha çok oyun kurarsınız. Ama oyunu tıkladığınız gibi açmak sizin için çok önemliyse attığım SSD de iyidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam benim cihazın aynısı bu. sadece işlemcisi i5 model numarası bile aynı. 07.16da ssd m2 girişlerinin diyip iki yer gösteriyor bi bakabilir misiniz acaba

Sizin cihazın içi böyle olması lazım, 2 tane NVMe 1 SATA takabilirsiniz yani biraz kötü çizdim:D gene de garanti olsun diye bir açıp bakmayi deneyebilirsiniz.

Screenshot_20221106-073244~2.png

Alacağınız Ram CL22 ve "sk hynix" chipli olmalı. Bilendenal.com Doğru ürünü bilendenal burdan destek kısmından hangi marka ramin sk hynix olduğunu öğrenin. Ona göre alın.

Benim Nitro 517-54. HDD taktıktan sonra, ram takmadan önce çektiğim foto;

zzz.jpg

Bu arada ses takıntınız varsa HDD önermem. Laptop normal kullanımda çok sessiz o yüzden HDD'in spin sesini duyuyorsunuz. (kullanırken ki tıkır tıkır sesleri ayrı direkt sabit dönme sesi duyuluyor) Ben HDD'i Disk yönetiminden kapatıyorum, kapalı tutuyorum bu yüzden.

Sizin cihazın içi böyle olması lazım, 2 tane NVMe 1 SATA takabilirsiniz yani biraz kötü çizdim:D gene de garanti olsun diye bir açıp bakmayi deneyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1564322
öyle bi bağlantı tipi bulamadım hocamm

Alacağınız Ram CL22 ve "sk hynix" chipli olmalı. Bilendenal.com Doğru ürünü bilendenal burdan destek kısmından hangi marka ramin sk hynix olduğunu öğrenin. Ona göre alın.

Benim Nitro 517-54. HDD taktıktan sonra, ram takmadan önce çektiğim foto;

Eki Görüntüle 1564347

Bu arada ses takıntınız varsa HDD önermem. Laptop normal kullanımda çok sessiz o yüzden HDD'in spin sesini duyuyorsunuz. (kullanırken ki tıkır tıkır sesleri ayrı direkt sabit dönme sesi duyuluyor) Ben HDD'i Disk yönetiminden kapatıyorum, kapalı tutuyorum bu yüzden.
ram olarak yukarıda seçtiğimiz uygun değil mi hocam. ben ssd almak isterim ama 2.5 inçlik mi yoksa ikinci mi m2 yuvası var mıdır ondan emin olmak istiyorum. içini açıp bakmaya kalksam bozar mıyım acaba

öyle bi bağlantı tipi bulamadım hocamm

ram olarak yukarıda seçtiğimiz uygun değil mi hocam. ben ssd almak isterim ama 2.5 inçlik mi yoksa ikinci mi m2 yuvası var mıdır ondan emin olmak istiyorum. içini açıp bakmaya kalksam bozar mıyım acaba

Garantiyi bozacak bir etiket yok. Yukarda linki olan ram'in chip markasını bilmiyorum. Uyumsuzluk ihtimalini en düşüğe indirmek için aynı marka chipi kullanan ram almalısınız. Verdiğim linkten desteğe ulaşıp sorabilirsiniz.

Garantiyi bozacak bir etiket yok. Yukarda linki olan ram'in chip markasını bilmiyorum. Uyumsuzluk ihtimalini en düşüğe indirmek için aynı marka chipi kullanan ram almalısınız. Verdiğim linkten desteğe ulaşıp sorabilirsiniz.
yok ben garantiyi değil bilgisayarın kendisini kast etmiştim 😅

ayrıca benim ramin aynı modelini yazınca 3200 mhz olan çıkıyor benimkinde 1600 yazıyor nasıl olacak ?

Dosya Ekleri

• 20221105_135945.jpg
    20221105_135945.jpg
    229,7 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_20221106-131117_Chrome.jpg
    Screenshot_20221106-131117_Chrome.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 17
16GB-DDR-4 3200MHz CL22 ve SK Hynix chipli ram alacaksınız.
ama benim ramde 1600mhz yazıyordu hocam

arkadaşlar laptop in arkasını söktüm şimdi. ikinci m2 yuvası var mı kesin ?

ama benim ramde 1600mhz yazıyordu hocam

arkadaşlar laptop in arkasını söktüm şimdi. ikinci m2 yuvası var mı kesin ?
bunlar da yakından görüntüsü. m2 yeri var mı şimdi bunda ?

Dosya Ekleri

• 20221106_135228.jpg
    20221106_135228.jpg
    195,6 KB · Görüntüleme: 19
  • 20221106_135100.jpg
    20221106_135100.jpg
    181,1 KB · Görüntüleme: 16
  • 20221106_135103.jpg
    20221106_135103.jpg
    177,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Yeni konular