Acer Nitro 5 SSD ve RAM yükseltme

pekiburak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Acer Nitro 5 i7 10750H işlemcili bir bilgisayara sahibim. İçinde halihazırda 16 GB RAM ve 512 GB SSD var. Ancak ben RAM ve SSD alıp ekleme yapmak istiyorum. Fakat DDR4 mü SSD türü hangisi olması. M.2 mi RAM alacaksam hangisi olmalı bağlantı şekli hangisi olan benim laptop a uygun asla bilmiyorum. Sizden ricam, bilgisayarıma hangi SSD modeli ve hangi RAM modeli uygun yazabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı laptopun 5600H RTX3050 ve 8 GB RAM'li modeli var müşteri hizmetlerini aradığımda kendi yapcağım işlemlerin ürünü garanti dışı bırakabileceğini söylediler. Ancak tek teknik servisleri İstanbul'da olduğu için işlemi mecbur kendim yaptım. Eğer ki teknik servise göndermiyceksen içini açıp bakarak işlem yapabilirsin.

açaba aynı model ssd ve ram uyar mı benimkine ? ben yapacağım ama bozarım diye de korkmuyor değilim

Aynı laptopun 5600H RTX3050 ve 8 GB RAM'li modeli var müşteri hizmetlerini aradığımda kendi yapcağım işlemlerin ürünü garanti dışı bırakabileceğini söylediler. Ancak tek teknik servisleri İstanbul'da olduğu için işlemi mecbur kendim yaptım. Eğer ki teknik servise göndermiyceksen içini açıp bakarak işlem yapabilirsin.

Açaba aynı model SSD ve RAM uyar mı benimkine? Ben yapacağım ama bozarım diye de korkmuyor değilim

Benim laptopumda mikron marka RAM vardı ve piyasada sıfır 8 GB 3200MHz RAM modelini bulamayıp ikinci el almıştım. Eğer sende de mikron marka ise sorun yaşayabilirsin. Ramler uyar ama aynı marka ve aynı mhz değerleri her zaman daha tutarlı fps artışı verir.

Açaba aynı model SSD ve RAM uyar mı benimkine? Ben yapacağım ama bozarım diye de korkmuyor değilim

Bu

Benim laptopumda mikron marka RAM vardı ve piyasada sıfır 8 GB 3200MHz RAM modelini bulamayıp ikinci el almıştım. Eğer sende de mikron marka ise sorun yaşayabilirsin. RAM'ler uyar ama aynı marka ve aynı MHz değerleri her zaman daha tutarlı FPS artışı verh

Benim laptopumda mikron marka RAM vardı ve piyasada sıfır 8 GB 3200MHz RAM modelini bulamayıp ikinci el almıştım. Eğer sende de mikron marka ise sorun yaşayabilirsin. RAM'ler uyar ama aynı marka ve aynı MHz değerleri her zaman daha tutarlı FPS artışı verir.

Hızını ve markasını içini açmadan ogrenemez miyim?

Kendiniz takacaksanız ilk olarak pilin kablosunu çıkarın. Aksi takdirde "anakarta kısa devre yaptırdım" diye başlık açanlar kervanına katılabilirsiniz.

Hem kargo firmalarına güvenmediğim hem de 10-15 gün bilgisayarsız kalmamak için kendi aldığım RAM'i güvendiğim bir bilgisayarcıya götürdüm gözümün önünde açıp taktı bu işlemi bende yapabilirdim ama işin uzmanı daha garanti oluyor bu arada içinde herhangi bir güvenlik bandı vs. yok vidalarda herhangi bir boya soyulmasıda yok

Hem kargo firmalarına güvenmediğim hem de 10-15 gün bilgisayarsız kalmamak için kendi aldığım RAM'i güvendiğim bir bilgisayarcıya götürdüm gözümün önünde açıp taktı bu işlemi bende yapabilirdim ama işin uzmanı daha garanti oluyor bu arada içinde herhangi bir güvenlik bandı vs. yok vidalarda herhangi bir boya soyulmasıda yok
sorum şu aslında. ben benim laptopa uyan ssd ve ram i nerden anlayacağım.

@Okan0519 merhaba sizin kullanmış olduğunuz modelde ki bilgisayarı almayı düşünüyorum. Ne zamandır bilgisayarı kullanıyorsunuz herhangi bir sıkıntı sorun yaşadınız mı oyun performansları nasıl ve hangi oyunları denediniz merak ettiğim konular bunlar bilgilendirebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı