Acer Nitro 5 üstüne çay döküldü

Natsu

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce aşağıdaki fotoğrafta siyah dikdörtgenle belirttiğim kısma 1 yudum kadar şekersiz çay döküldü. 30 saniye içinde kağıt havlu ile temizledim. Touchpad'i test ettim, bütün işlevleri çalışıyor. Çay klavyeye değmedi. Bir sıkıntı olur mu? Touchpad'den içeriye çay sızmış mıdır? Bir sorun yok gibi ama anladığım kadarıyla oksitlenme problemi uzun süre sonra da olsa ortaya çıkabiliyormuş. Fakat ben PC'nin içini açmak istemiyorum. Oksitlenme olmayacağını ummaktan başka çarem var mıdır?
110000243085391.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar az önce aşağıdaki fotoğrafta siyah dikdörtgenle belirttiğim kısma 1 yudum kadar şekersiz çay döküldü. 30 saniye içinde kağıt havlu ile temizledim. Touchpad'i test ettim, bütün işlevleri çalışıyor. Çay klavyeye değmedi. Bir sıkıntı olur mu? Touchpad'den içeriye çay sızmış mıdır? Bir sorun yok gibi ama anladığım kadarıyla oksitlenme problemi uzun süre sonra da olsa ortaya çıkabiliyormuş. Fakat ben PC'nin içini açmak istemiyorum. Oksitlenme olmayacağını ummaktan başka çarem var mıdır? Eki Görüntüle 1635320
Klavyeye ve devrelere gelmediyse bir sorun olmaz.

Acer Nitro AN515'lerin klavyesi çok içeri de yani öyle hemen ulaşabileceğin bir yerde değil sakın klavyeye ulaşmaya çalışayım falan deme bozabilirsin. Bu RAM yada SSD takmak gibi bir şey değil.
Bu model hakkında sıvı dökülmesine karşı bir yazı yazmıştım onu buraya kopyalıyorum.

Acer Nitro 5 AN515 modelleri bu konu da çok iyi klavyenin altında anakarta sıvı geçirmeyecek şekilde yapıştırılmış naylon var hem de anakart ile klavye arasında ki metalin üzerinde de naylon var. Yani Anakarta ulaşana kadar çift kat yapıştırılmış naylon var.
Dolayısıyla sıvı dökülmelerinde %99 koruma sağlar.

Zaten her hangi bir sıvı döküldüğü gibi klavyenin altında ki naylon sıvıyı yukarıda tutar. Çünkü hiç ara boşluğu yok sıfıra sıfır ayarlamışlar. Peçete ile silip Nitro'yu fulle getirdim mi 7142 RPM'de çalışıyor yani 5 dakika da kurutur.

Hızlıca kuruması için kurutma makinesi de klavye üzerinde gezdirilebilir.

1706556898670.png

1706556910483.png

Yeni konular

Geri
Yukarı