Acer Nitro 5 vs. HP Pavilion 15

bekoysys

Femtopat
Genel olarak oyun oynama ve video düzenleme amacıyla bir laptop alacağım. Şunu da belirteyim en iyi oyunları en iyi grafiklerle oynamak gibi bir beklentim ve niyetim yok. Ultra grafik takıntısına sahip değilim.
--
Bütçeme göre Vatan Bilgisayar'dan iki tane laptop çıkardım. Sizce hangisini seçmem daha yararlı olur? Neden?

İşlemci (Core i7 9750H), RAM (8 GB) ve ekran kartı (GTX 1650, 4 GB) özellikleri aynı. HDD özelliklerinde farklar var.
--

Acer:

Disk Kapasitesi1 TB HDD + 128 GB SSD
Disk TürüM2 sata SSD

HP:

Disk Kapasitesi256 GB
Disk TürüSSD

Şöyle bir baktığımızda fiyatının daha ucuz olmasından ve 1 TB HDD'den ötürü Acer bir adım önde gözüküyor ama bu parçanın bilinmeyen problemleri, onu HP'nin arkasına atacak sorunları var mıdır? Örneğin fazla ısındığı ve ışık süzmesi olduğu söyleniyor. Bunlar ne kadar doğru?

Bu sorularıma cevap olabilirseniz gerçekten çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
HP'yi bulamadım ama ACER'ın alttan soğutma kanalları açık. Bu iyi olur soğutma açısından o yüzden ACER derim ben.

1.jpg

H.

Genel olarak oyun oynama ve video düzenleme amacıyla bir laptop alacağım. Şunu da belirteyim en iyi oyunları en iyi grafiklerle oynamak gibi bir beklentim ve niyetim yok. Ultra grafik takıntısına sahip değilim.
--
Bütçeme göre Vatan Bilgisayar'dan iki tane laptop çıkardım. Sizce hangisini seçmem daha yararlı olur? Neden?

İşlemci (Core i7 9750H), RAM (8 GB) ve ekran kartı (GTX 1650, 4 GB) özellikleri aynı. HDD özelliklerinde farklar var.
--

Acer:

Disk Kapasitesi1 TB HDD + 128 GB SSD
Disk TürüM2 sata SSD

HP:

Disk Kapasitesi256 GB
Disk TürüSSD

Şöyle bir baktığımızda fiyatının daha ucuz olmasından ve 1 TB HDD'den ötürü Acer bir adım önde gözüküyor ama bu parçanın bilinmeyen problemleri, onu HP'nin arkasına atacak sorunları var mıdır? Örneğin fazla ısındığı ve ışık süzmesi olduğu söyleniyor. Bunlar ne kadar doğru?

Bu sorularıma cevap olabilirseniz gerçekten çok mutlu olurum.

HP güzel marka Acer o Kadar'da değil ama Acer al çünkü Acer güzel HP ısınma açısından sorunlar yaratır Acer'de bunu yaşamazsın Acer al.

Geri
Yukarı