Acer Nitro 5 vs HP Victus vs Lenovo Ideapad 3

egefdnc

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yazıng Gaming laptop almayi dysunuyorum. Bütçem maksimum 27 bin TL belki biraz daha fazla olabilir. Neyse araştirdiklarimin sonucu buldugum laptoplar.

Acer Nitro 5:
Güzel yönleri: Yeni kasa, RTX 3060, Ryzen 6800H ve 165Hz.
Kötu yönü ntcs %45

HP Victus:
Güzel yönleri: Şık tasarim RTX 3060 iyi işlemci unuttum 144Hz DDR5 RAM 4800mh NVMe M.2 SSD.

Kotu yonleri: Hangı modelıne baksam ışık süzme sorunu var aşırı forumlarda bayağı dolmuş garantıyede gırmıyormuş bu bayaği kaygılandirdi beni dhaa önce HP Pavilion kullandim.

Lenovo Ideapad 3:

Güzel yönleri: RTX 3060 yeterli islemci falan.
Kotü yönleri: Yorumlarda inceleme videolarinda duydugum kadariyla oyudnayken watt yetmedigi için sarjı azaliyormuş. Bir de Ideapad 3 kasasında ısınma sorunu var. Legion 5 hoşuma gitti ama 29 bin TL'den başliyor. Yardim eder misiniz?

Yazın demişsin, daha yaza çok var. Erken olmuş konu. Onun dışında bütçene göre en mantıklı seçenek bu.

Ben olsam Acer'i tercih ederdim. Victus kullanıcısıyım.
Neden peki

Yazın alıcagimda zaman pek bir şey değişeceğini duşunmuyorum geçen sende aynisi oldu ve.

Yazın demişsin, daha yaza çok var. Erken olmuş konu. Onun dışında bütçene göre en mantıklı seçenek bu.

Ben olsam Acer'i tercih ederdim. Victus kullanıcısıyım.

Yazın alıcagimda zaman pek bir şey değişeceğini duşunmuyorum geçen senede aynisi oldu. Bunun pil seviyesi hoparlör seviysesi nasıl bilmiyorum bulamadim video ekran kalitesi yeter mi onu da bilmiyorum 25 ms varmiş bir de.

Acer Nitro 5 derim ben. %45 NTSC problem yaratmıyor. Daha önce daha iyi bir renk gamutuna sahip cihaz kullanmamışsanız hiç fark etmezsiniz bile. Kullanmış iseniz en geç 1 hafta sonra gözünüz alışıyor. Oyun oynamak için alıyorsanız sıkıntı edilecek bir değer değil zaten

Neden peki

Yazın alıcagimda zaman pek bir şey değişeceğini duşunmuyorum geçen sende aynisi oldu ve.

Yazın alıcagimda zaman pek bir şey değişeceğini duşunmuyorum geçen senede aynisi oldu. Bunun pil seviyesi hoparlör seviysesi nasıl bilmiyorum bulamadim video ekran kalitesi yeter mi onu da bilmiyorum 25 ms varmiş bir de.
Acer'da kullanılan 3060 140 watt fakat Victus'ta ki 3060 95 watt. Ayrıca Acer'in soğutması daha iyi. Victus kötü demiyorum sadece bütçe meselesi eğer bütçeniz Acer'a yetiyorsa o biraz daha
iyi Victustan.

Neden peki

Değişecek hocam. Yeni ürünler çıkıyor şu an. Yaza kadar Türkiye'ye yepyeni çok ürün gelecek.

Ama şarji az bu sefer filme falan dayanir mi
İşte o noktada sizin beklenti istekleriniz devreye giriyor. Ben Victusu hem bütçeden dolayı hem de tasarımındaki sadeliğinden ötürü tercih ettim.Bunun da sebebi artık öğrenci olmayışım ve hem iş hem de ıyun amaçlı kullandığımdan ötürü. RGB ışıklar falan iş ortamında baya sırıtıyor. Aşırı bir farkları olduğunu düşünmüyorum zaten. O yüzden istekleriniz doğrultusunda kararınızı verin. Şarj konusunda çok çok 1 saat etkiler. Benim açımdan bir sorun değil çünkü hep şarjda kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı